Semmibe veszik a volt MDF-esek az adósságukat intéző JeSZ-t

2011. november 24. csütörtök 16:35

Semmibe veszik a volt MDF-esek az adósságukat intéző JeSZ-t

Az MDF jogutóda, a Jólét és Szabadság Demokrata Közösség csendes kispártként a háttérből szerveződik április óta. A közösség megyei elnöke, Kovács Tamás elmondása szerint Baranyában havonta két-három taggal bővülnek, közben folyamatosan csiszolják saját, az MDF politikájától eltérő elképzeléseiket. Buzgóságukkal persze nem minden volt MDF-es ért egyet. 

A Magyar Demokrata Fórum április óta nevet és profilt váltva Jólét és Szabadság (JeSZ) néven fut, bár a JeSZ-esek nem hasonlítják magukat elődjeikhez.

- Az, hogy az MDF jogutóda vagyunk, egy formai kérdés, inkább a tartalmira kellene fókuszálni. A politikai folytonosság fennáll, mivel a párt az antallizmus vonalán halad majd, de az állományát tekintve egy teljesen új közösségnek tekinthető, még annak ellenére is, hogy a régiek közül sokan velünk tartottak. A lényeg tehát, hogy új arcok új eszmékkel kerültek a pártba - hangsúlyozta Kovács Tamás Baranya megyei elnök.

Az MDF képviselői közül sokan nem kaptak helyet a JeSZ-ben, így Dávid Ibolya és Bokros Lajos sem köthető hozzájuk, Kovács elmondása szerint még a kapcsolatot sem tudják tartani velük, hiszen nem reagálnak semmire - bár jelenlétük nem is hiányzik, tette hozzá.
 
- Itt szeretném megköszönni Dávid Ibolyáéknak, hogy százmilliós adósságba verték a pártot, aminek mi isszuk a levét, de be fogjuk rajtuk hajtani, jogi úton. Az első lépéseket már megtetük, de Dávidék részéről kínos csend eddig a válasz.

A régiek közül sokan nem nézik jó szemmel a JeSz ténykedését. Füredi Péternek, az egykori MDF volt pécsi önkormányzati képviselőjének például nem tetszik a párt, nem lát benne elég erőt ahhoz, hogy alternatívaként szerepeljen a „nagyok" mellett. Abban viszont egyetért a JeSZ képviselőivel, hogy szükség van kispártokra.

- Ha az MDF-ből más vezetőségű párt vált volna, például egy Bokros Lajos vezette konzervatív párt, támogattam volna. Bokros megfogalmazásai világosak voltak, és nagyon sok mindent a Fidesz meg is valósított az ő elképzeléseiből - ecsetelte lapunknak Füredi az általa favorizált, ám meg nem valósult opciót.

A magát jobbközép közösségnek nevező JeSZ jövőbeni célkitűzései közt szerepel Kovács elmondása alapján, hogy „az elmúlt húsz év mutyizós politikai életének végére pontot tegyenek." Szerinte sokan ezzel nem tudtak azonosulni az MDF-ből, és ezért léptek ki a váltáskor, bár azt sem tagadja, hogy szerinte "néhányuktól jobb is, hogy megszabadultak".


Képünkön Kovács Tamás, a JeSZ Baranya megyei elnöke

Mácsadi A. - Fotó: Dittrich Éva