Ritkábban járnak a pécsi buszok, hogy ezzel is lassítsák a járvány terjedését
2020. március 16. hétfő 14:30

Az új koronavírus terjedésének lassítása érdekében ritkítják a helyi járatú autóbuszok közlekedését. Polgármesteri közlemény.
"Március 17-én, kedden 24 órától, azaz a természetben március 18-a, szerda kora reggeltől a Tüke Busz Zrt. helyi járatú autóbuszai a nyári menetrend szerint közlekednek, ennek részleteiről a buszmegállókban, az állomásokon és a Tüke Busz honlapján lehet tájékozódni (www.tukebusz.hu).
Párhuzamosan vizsgáljuk a további járatritkítások lehetőségét, elsősorban a veszélyeztetett korú buszsofőrök védelmében.
Március 16-a, hétfőtől a pécsi tömegközlekedésben résztvevő autóbuszok fertőtlenítő takarításának az eddiginél gyakoribb elvégzését rendeltem el.
Március 18-a, szerdától a pécsi helyi járatú autóbuszok ülő- és kapaszkodófelületeinek fertőtlenítő takarítását rendeltem el minden forduló után az adott járat végállomásán.
A helyi járatú buszközlekedésben eddig bevezetett változások természetesen a továbbiakban is hatályban vannak, azaz a buszvezetők biztonsága érdekében az első ajtót és a járművek első traktusát lezárjuk, jegyet vásárolni nem lehet a buszokon.
Ezen felül arra kérem a pécsi polgárokat, hogy lehetőség szerint igyekezzenek minél nagyobb védőtávolságot tartani egymástól a helyi járatú buszokon.
Természetesen a fő cél továbbra is az, hogy aki csak teheti, maradjon otthon, mert ezzel teheti a legtöbbet saját biztonságáért és a vírus terjedésének lassításáért", olvasható Péterffy Attila hétfőn kiadott közleményében.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Napsütéses, tavaszias napunk lesz...
- Holnap átlépi a 600 forintot a...
- Februárban is nálunk volt a...
- Csaknem félmillió külhoni magyar...
- Pénteken ezúttal szabad fotózni...
- Befejeződik szerdán a Nemzeti Petíció...
- Pécsi gimnazista ért el nagy sikert a...
- Hogy is volt? A választások...
- Zivatarok, jégeső miatt adtak ki...
- Elhunyt a pécsi úszósport legendája,...

