Radics Gigi a Pannon Filharmonikusokkal lép fel Pécsett
2013. január 24. csütörtök 16:25
Újra a műfajok közti átjárásra készül a Pannon Filharmonikusok zenekar, amely ezúttal a szerelmesek ünnepén feszegeti a klasszikus zene és a könnyedebb stílusok közti határokat.
A február 14-i hangversenyen a teljes szimfonikus zenekar mellett a Kodály Központ színpadára áll a mindössze 16 éves Radics Gigi, a 2012-es Megasztár tehetségkutató verseny győztese, valamint Serbán Attila, napjaink méltán népszerű musicalénekese. A klasszikus zene és az énekhangok egységét a Radics Gigivel együtt dolgozó könnyűzenészekből álló csapat muzsikája teszi még tökéletesebbé. Különleges zenei élményt ígér, ahogy Rácz Gergő basszusgitárja és Gyenge Lajos dobszólói mellett Rakonczai Gergely zongorajátéka egybeolvad a szimfonikus zenekar hangszereinek hangjával.
A hangverseny műsorában könnyed klasszikus zeneművek és klasszikusnak számító könnyűzenei darabok szólalnak meg. Gerschwin halhatatlan művei mellett a művészek megszólaltatják Leonard Bernstein West Side Story-jának dallamait is, csakúgy, mint a Titanic című film főcímdalát vagy Beyonce Listen című számát.
Radics Gigi, akinek komoly szakmai kihívás és előrelépés a szimfonikus zenekarral való fellépés, a pécsi komolyzenészekkel való találkozást megelőzően február 3-án próbál Christian Schumann és Vass András karmesterekkel Budapesten.
A fiatal énekesnőre a Pannon Filharmonikusokkal való fellépés után is komoly munka vár, hiszen ő az egyik esélyes arra, hogy hazánkat képviselje az Eurovíziós dalfesztiválon. A döntőbe jutott Úgy fáj című dala szintén elhangzik a Valentin napi koncerten.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Napos, kora nyáriasan meleg napunk...
- Csaknem félezren dolgozhatnak majd a...
- Várja új hallgatóit a Pécsi Püspöki...
- Péntekig lehet nevezni a Virágos...
- Ha húsz percnél többet késik a busz...
- Mohácsi, majd pécsi...
- 180 milliót csalt ke egy pécsi nő...
- Amikor még a pécsi belvárosban is...
- A hűvös május miatt elhúzódik az idei...
- Hónapok óta nyoma veszett egy 44 éves...