Pécsi Vízmű: jogszerűen bontotta fel a város a szerződést
2010. március 18. csütörtök 14:45

Szabó Iván (archív képünkön), az önkormányzat által létrehozott Tettye Forrásház Zrt. ügyvédje az MTI-nek elmondta, hogy a 30 nappal ezelőtt meghozott, csütörtökön kihirdetett ítélet jogerős és végrehajtható. A mostani döntés a Pécsi Vízmű (PV) és a Tettye Forrásház között zajló mintegy 40 per kimenetelét is nagyban befolyásolja, hiszen a PV az üzemeltetési szerződés jogszerűtlen felmondására alapozott - tette hozzá.
Az ügyvéd példaként említette, hogy a Kaposvári Városi Bíróság januárban felfüggesztette a Tettye Forrásház Zrt. kontra Pécsi Vízmű Zrt. és társainak birtokháborítási pert azzal az indokkal, hogy a választott bíróság előtt zajló eljárás fogja eldönteni az ügy kimenetelét.
Kisbáró Edina, a Pécsi Vízmű sajtószóvivője az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írja, hogy a most lezárult választott bírósági ítélet meglepte a társaságot, de nem befolyásolja alapvető hozzáállásukat az ügyhöz, és bíznak abban, hogy a többi folyamatban lévő perben mihamarabb számukra kedvező ítélet születik. Kiemelte: jelenleg még több mint öt fontos per zajlik a Pécsi Vízmű és a székházat elfoglaló Tettye Forrásház között.
Az ügy előzménye, hogy az önkormányzat tavaly október 5-én ellenőrzése alá vonta a vízmű épületét, amelyből kizárták a Pécsi Vízmű Zrt. vezetőit. A lépésre azután került sor, hogy a szeptember 10-ei üzemeltetési megállapodás felbontása után a város közgyűlése Tettye Forrásház Zrt. néven céget hozott létre a vízközművek átvételére az önkormányzati többségi tulajdonú, de francia érdekeltségű Pécsi Vízműtől, miután a felek határidőre nem egyeztek meg a kisebbségi részvénypakett visszavásárlásáról.
A történtek miatt mindkét fél bírósághoz fordult. A város és a PV kisebbségi tulajdonosa, a Suez Environnement között azért romlott meg a viszony, mert az önkormányzat szerint a Pécsi Vízmű Zrt. túlságosan drágán szolgáltat, nem a vízdíj csökkentését, hanem a terjeszkedést helyezte előtérbe. Emellett az önkormányzat sokallta a befektető osztalékát és egyéb járandóságait, amelyek a képviselők szerint egy százszázalékos városi tulajdonú vízszolgáltató esetén Pécset gazdagíthatnák. A Pécsi Vízmű és a Suez menedzsmentje többször is megalapozatlannak nevezte és visszautasította az önkormányzat vádjait.
MTI - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Vadászgépek hasítanak Baranya egén a...
- Huszonöt határsértőt tartóztattak fel...
- Égő épületből hoztak ki egy embert a...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Baranyában is programokkal várják a...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...