Őszi bérmálást tartottak Szakcson
2017. október 05. csütörtök 15:30

Szeptember utolsó napján 20 fiatal részesült a bérmálás szentségében a szakcsi római katolikus templomban, amelyet a Szent Kereszt megtalálására szenteltek fel.
Szeptember 30-án a Szent Kereszt megtalálására felszentelt templomba öt településről érkezett az a három fiatal felnőtt és tizenhét nyolcadik osztályos tanuló, akiket Bartha Zsolt plébános készített fel a Szentlélek ajándékainak vételére. Az egyéves felkészülést követően sikeres vizsgát tettek, így a szombat délutáni szentmise keretében bérmaszüleik támogató jelenlétében nagykorúvá váltak a kereszténységben.
A fiatalok homlokára a Szentlélek ajándékának jelét Pavlekovics Ferenc pasztorális helynök rajzolta, aki a két testvérről szóló evangélium kapcsán homíliájában a hitről beszélt. „Mit jelent hinni? Hinnünk kell, hogy az Egyház jót akar nekünk. Akkor él a hitünk, ha nem csupán igaznak gondoljuk, hanem aszerint élünk, azt követjük, az alakítja életünket." - mondta a pasztorális helynök.
Forrás: Pécsi Egyházmegye
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A minimumra csökkentették az...
- Csaknem tíz éve nem volt ilyen...
- Hetven éve tarolta le az ár a...
- PTE: közösségi adatgyűjtés indul...
- Elérték a Duna-deltát a...
- Jön a pécsi buszos sztrájk: így...
- Jó formában a PMFC: ezúttal Győrben...
- Most akkor sztrájkolnak a pécsi...
- Pécsre indult egy szigetvári nő,...
- Háziorvosi rendelés gyermekek részére

