Nonprofit társaságot hoznak létre a Király utca fellendítésével kapcsolatos feladatokra
2012. március 01. csütörtök 19:15

A szakemberek és az érintett üzlettulajdonosok már jó ideje munkálkodnak azon, hogy fellendítsék a Király utca ellaposodott forgalmát és visszaállítsák régi nyüzsgését. A Pécs Holding és a városfejlesztési társaság részéről fogadókészség mutatkozik a sétálóutca renoméjának helyreállítására. Ezt bizonyítja, hogy közös együttgondolkodás során igyekeznek olyan koncepciót kialakítani, amely révén visszatérnének az emberek a néha igencsak üresen kongó promenádra.
Folyamatosak az egyeztetések a Pécs Holding, a pécsi városfejlesztési társaság és a Király utcai üzlettulajdonosok között arról, hogy miképpen lehetne újra élettel telivé varázsolni Pécs sétálóutcáját. A gazdasági válság okozta forgalomcsökkenés megállítására és az üresen ásítozó boltok megtöltésére közös „akciótervet" dolgoznak ki az érintettek.
Barna Béla, a holding vezérigazgatója lapunknak azt mondta, a munka jelenleg kezdeti fázisban van.
- Az adatgyűjtés és meglévő tanulmányok, tervek, anyagok összegyűjtésén, valamint a szakmai és lakossági fórumok szervezésén dolgozunk jelenleg - mondta a vezérigazgató, akitől megtudtuk azt is, hogy az elképzelések szerint egy nonprofit társaság foglalkozna a Király utca fellendítésével kapcsolatos feladatokkal.
Bizakodásra adhat okot, hogy a fővárosi Andrássy út tíz évvel ezelőtt szintén egy kihalt promenád benyomását keltette, ám egy-két nagyobb divatcég betelepedésével idővel megnőtt a korzó forgalma, s azóta is a főváros egyik legforgalmasabb központjává nőtte vissza magát.
Noha az elképzelések még nem öltöttek végleges formát, a lehetséges megoldások között felmerülhet a szezonális bérleti díj bevezetése. Ezáltal a kevésbé forgalmas - novembertől márciusig tartó - időszakban kisebb összegű bérleti díjat kellene fizetniük az üzlettulajdonosoknak, természetesen azonban a forgalmasabb hónapokban kompenzálni lennének kénytelenek. Közös programok, utcai rendezvények szervezése is megdobhatja az utcában sétálók számát, bár az még nem jelenti automatikusan azt, hogy ezáltal a boltok forgalma is megnövekedne.
Örsiné Kosár Beatrix, a Király utcai Kereskedők és Szolgáltatók Egyesületének vezetője azt mondja, idén folytatnák azt a tavaly elkezdett programsorozatot, amely érezhetően megnövelte a nyári időszakban a sétálóutca forgalmát.
- Kéthetente szerveztünk gyermekprogramokat, salsahétvégét tartottunk, táncházakat rendeztünk. Ha megkapjuk az engedélyt a kulturális bizottságtól, akkor a terveink szerint folytani fogjuk a rendezvénysorozatot.
A programok kapcsán az egyesület vezetője elmondta, egyelőre nem kaptak visszajelzést az üzlettulajdonosoktól arra vonatkozóan, hogy mennyiben növekedett meg (ha egyáltalán) a boltok kereskedelmi forgalma.
- Az tény, hogy elindult egyfajta mozgás a belváros felé. Mi úgy próbáljuk meg a programokat megszervezni, hogy azok ne hétvégén, hanem hétköznap legyenek. Ebben azonban a kereskedőknek is partnereknek kell lenniük, hogy meghosszabbított nyitva tartással várják a résztvevőket.
H. L. B.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécsett is kölcsönözhetők gyógyászati...
- Szívszorító: Mohácson és Pécsett is...
- A körzeti tévé után megszűnik a...
- Ködös éj után egy kis napsütésre is...
- Már több mint egymillióan megkapták...
- A zebrán gázolt egy pécsi taxis, majd...
- Döntött a Kúria, helybenhagyta a Pécs...
- Karambollal indult a nap az 57-es...
- Költségvetési csalás miatt ítéltek el...
- Mintegy 250 programmal várják az...