Mohács jelenlegi polgármestere nem tervez szigorításokat
2020. április 10. péntek 14:50

Csorbai Ferenc, Mohács jelenlegi, MSZP-s polgármestere nem él a kormány adta lehetőséggel, s nem tervez szigorító intézkedéseket húsvét napjaira a városban a kijárást illetően.
A polgármestere a város Facebook-oldalán azt közölte, "Orbán Viktor április 9-én egyebek mellett bejelentette, hogy a polgármestereknek különleges jogkört biztosítanak húsvét idejére.
Önkormányzatunk külön intézkedéseket, szigorításokat nem tervez erre a néhány napra elrendelni, a miniszterelnöki közlés ismeretében azonban arra kérek minden mohácsi lakost, hogy továbbra is vegye a legkomolyabban - ahogy eddig is tette - az Operatív Törzs és a szakhatóságok utasításait, ajánlásait."
Amint arról beszámoltunk, álhírek terjesztése (hivatalosan: közveszéllyel való fenyegetés) miatt egy magánszemély feljelentését követően elrendelték a nyomozást Csorbai Ferenc ellen, miután azt mondta, Mohács gócponttá válhat, s akár helyi karantén elrendelésére is sor kerülhet.
A nyomozást a Nemzeti Nyomozó Iroda végzi.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egyre melegebbre fordul, 32 fok is...
- Óránként akár száz hullócsillagot is...
- Kötelező bolhairtást (!) rendelt el a...
- Egy négyemeletes lakóház szigetelése...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- Csaknem ötven évvel ezelőtt adták át...
- Elérték a határt a horvátok, ősszel...
- Október 15-ig kézbesíti a posta az...
- Ismét elhalasztották a szombatra...
- Kétnapos búcsúra várják a híveket a...