Missziós hétvégét tartanak Harkányban
2017. június 22. csütörtök 11:30

A harkányi Jézus Szíve Plébánia háromnapos rendezvénysorozattal ünnepli a templom felszentelésének évfordulóját június 23. és 25. között.
„Jézus Krisztus szeretetének hirdetése azt igényli, hogy kilépjünk a templomból, nyissunk a világ felé (...) A többség eléréséhez ki kell menni az utcákra és terekre, tanúságot téve a szűkebb és tágabb környezetünkben." A Pécsi Egyházmegye pasztorális tervében megfogalmazott evangelizációs szándéknak megfelelően a harkányi Jézus Szíve búcsú ünneplése nem marad a templom falai között. A plébánia munkatársai a turizmusban rejlő lehetőségeket is igyekeznek kihasználni.
A rendezvény helyszínei között a harkányi gyógyfürdő is szerepel, ahol gyermekeknek és családoknak szóló programokkal várják az érdeklődőket. A harkányihoz hasonló plébániai rendezvények összhangban vannak VI. Pál pápa Az evangélium hirdetése kezdetű apostoli buzdításában megfogalmazott gondolatával: az egyház tudatában van, hogy mindenki számára hirdetnie kell az üdvösséget, és hogy az evangéliumi üzenet nincs a bennfentesek, kiváltságosak, kiválasztottak kis csoportjának fenntartva, hanem mindenkié. Az egyházmegye közelmúltban alakult pasztorális irodája éppen ezért fontosnak tartja, hogy az ilyen evangelizációs alkalmak szervezésében a jövőben is hathatós segítséget nyújtson a plébániai közösségeknek.
Forrás: Pécsi Egyházmegye
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Az ágyból rángattak ki egy körözött...
- Akár az esernyőkre is szükség lehet...
- Kivizsgálhatja a NAV az ukrán...
- Pénzt kért, majd összeverte,...
- Üzent Orbán Viktor: a hazádnak...
- Fidelitas: felháborító, hogy a...
- Már nem kötelező a maszk viselése a...
- Hamarosan kezdődik a tavaszi...
- Pécsre indult egy szigetvári nő,...
- Van ugyan biciklis futár Pécsett, de...

