Mindkét sofőr hibázhatott, halálos baleset lett a vége
2019. július 13. szombat 09:04

Az egyik sofőr nem adott elsőbbséget, a másik pedig gyorsan hajtott autójával. A rendőrség befejezte a vizsgálatot a Pécsett történt halálos baleset ügyében.
Halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt folytatott büntetőeljárást a Pécsi Rendőrkapitányság egy 76 éves pécsi és egy 25 éves sásdi gépkocsivezető ellen.
A 76 éves sofőr 2018. november 18-án 16 óra körül Pécsett, a Baltika utcából balra a Komlói útra akart kanyarodni gépkocsijával, amikor összeütközött egy Komló irányából érkező autóval, amely az ütközést követően egy kerítésnek csapódott.
A kanyarodó autóban utazók közül ketten könnyű sérüléseket szenvedtek a baleset során, egy nőt pedig súlyos-életveszélyes sérülésekkel szállítottak kórházba a mentők, azonban két nap múlva életét vesztette.
Az igazságügyi műszaki szakértői vélemény alapján a 25 éves sofőr is hibázott, mert a megengedett sebességet túllépve közlekedett autójával. A 76 éves járművezető pedig abban hibázott, hogy nem adta meg az elsőbbséget.
A rendőrség az ügy vizsgálatát befejezte, és az iratokat a napokban átadta az ügyészségnek.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Összeütközött két autó Pécsett, egy...
- Kiszámította a KSH, hogyan alakult az...
- Csaknem háromezer viharkárt számoltak...
- Szenzáció! Világbajnoki címet...
- Pécsett is "falusi" maradt Burján...
- Kemény ellenőrzésekre számíthatnak a...
- Kedden több hullámban újabb heves...
- Lépcsőfutó versenyt rendeznek a TV...
- Nyolc előadással várja a publikumot a...
- Nem tudott belenyugodni a szakításba...