Mérséklődik a meleg, de március első hétvégéjén is tavaszias marad az időjárás
2019. február 28. csütörtök 19:30

Mérséklődik a meleg március első napjaiban, többfelé 10 fok alatti maximumok lesznek. Emellett változékonyabb lesz az időjárás, helyenként eső, zápor is várható - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Csütörtökön Baranyában is több helyen megközelítette a húsz fokot a legmelegebb órákban a levegő hőmérséklete - nem is csoda, hogy szinte nem tudták az emberek, hogyan öltözzenek.
A következő napokban azonban kissé hűvösebbre fordul az időjárás.
Pénteken, március elsején szórványosan várható kisebb eső, zápor. Főként a Dunántúlon és a középső országrészben többfelé megerősödik a szél. A leghidegebb órákban mínusz 1 és plusz 9, napközben plusz 9 és 16 fok között alakul a hőmérséklet.
Szombaton a Dunántúl nyugati részén helyenként, másutt legfeljebb néhol valószínű kisebb eső, zápor. Kezdetben még többfelé megélénkül, néhol meg is erősödik a szél, majd mérséklődik a légmozgás. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 5, a maximumhőmérséklet plusz 5 és 12 fok között alakul.
Vasárnap elszórtan alakulhat ki kisebb eső. A szél megélénkül, néhol megerősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 5, a maximumhőmérséklet 7 és 15 fok között lesz - olvasható az előrejelzésben.
MTI - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A világ érdekes, fedeztessük fel a...
- Vitézy Dávid Komlón: véget ér a...
- Orbán Viktor visszaadja mandátumát,...
- A Cambridge-i Egyetemen folytatja...
- Még vasárnap is napsütéses, kellemes...
- Gyermekkorában elégette verseit a két...
- Több százezren nem fizették be...
- A vevők helyett a kommandósok várták...
- Öngyilkosságra bátorított egy...
- Eltűnt egy 11 éves kisfiú, egyelőre...

