Küzdelem a társadalmi kirekesztettség ellen
2010. október 15. péntek 10:02
Flora Carrijn, az EKF Egyetemi Szövetségének elnöke a tanácskozásról tartott sajtótájékoztatón elmondta, az elmúlt négy évben sikerült megvalósítani azt a tervüket, hogy újrafogalmazzák a kultúra szerepét, a társadalomra gyakorolt hatását.
Szólt arról is, a kontinens célja, hogy a gazdaságban és az oktatásban élen járjon.
Jean-Philippe Gammel, az Európai Bizottság oktatási és kulturális főigazgatóságának munkatársa azt mondta, az Európai Bizottságon belül újra kell gondolni, hogy 2020-tól hogyan működjön tovább a 25 éve indult Európai Kulturális Fővárosa program.
Megjegyezte: az utóbbi két évben intenzív kapcsolat alakult ki az egyetemi szövetség és a brüsszeli bizottság között.
Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem (PTE) rektora arról beszélt: az Európai Kulturális Fővárosok Egyetemi Szövetsége dinamikusan fejlődő fiatal egyetemi szervezet, a PTE kezdeményezésére alakult 2006-ban, 15 alapító felsőoktatási intézmény részvételével. Mára a szövetségnek 51 tagegyeteme van Európa 21 országából. A kétnapos pécsi konferencián 15 európai ország mintegy negyven előadója osztja meg véleményét, tapasztalatait a résztvevőkkel. Az előadások elsősorban a szegénységről és a társadalmi kirekesztettség elleni harcról, valamint az EKF program értékeléséről szólnak. a rendezvény kapcsolódik a hét eleji pécsi jubileumi rektorkonferenciához, amelynek díszvendége volt José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke és Orbán Viktor miniszterelnök.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Aki teheti, ne most menjen...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Jelentős lehűlés érkezik, visszaesik...
- Fehérre festik a síneket a pécsi...
- Orbán Viktor: a kormányoldal...
- Egy baranyai településen is időközi...
- Hatalmas tűz ütött ki Pécsett, a...
- Lángoló családi házhoz rohantak a...
- Még csaknem két hétig...
- Heves zivatarok veszélyére...