Kívülről támogatják az EKF-et

2008. április 21. hétfő 22:02

Kívülről támogatják az EKF-et
Máris jelentős számban csatlakoztak vállalkozók és magánszemélyek szerte a régióból ahhoz a kezdeményezéshez, amelyet az ország legnagyobb takarékszövetkezetének elnöke, dr. Kiss Endre és Matyi Dezső, az Alexandra könyvkereskedő cég tulajdonosa hívott életre. A Pécsi Patrónus Kulturális Alapítvány nem titkolt célja, hogy a térség gazdasági szereplőinek anyagi segítségét is felhasználva válhasson sikeressé az Európa Kulturális Fővárosa program.

A régióban komoly sikereket maga mögött tudó pénzintézet igazgatója ötmillió forintos hozzájárulással indította el a szervezet működését, s Matyi Dezső ugyanekkora összeggel támogatta a célt - már tavaly ősszel. Időközben a társaság alapítványt hozott létre, s első körben az alapító takarékszövetkezet ügyfélköréhez juttattak el felkéréseket: támogassák, legyenek patrónusok, az EKF-programok minél színvonalasabb megrendezésében.

„Mivel a megye minden ötödik vállalkozója a mi ügyfelünk, most kilencezer vállalkozót tudtunk megcélozni meg a cél érdekében, s reményeim szerint május végére ezer patrónusunk lehet. Bárki, aki tízezer forintot vagy annál többet felajánl ugyanis, kiérdemli ezt a címet. Az adakozók által felkínált pénzösszeget olyan kulturális események, rendezvények, programok megszervezésére szeretnénk fordítani, amelyek emelhetik 2010 fényét - emellett pedig akár tárgyi megjelenésben is nyomot hagyhatunk" - mondja az elnök.

Kiss Endre hozzátette: elégedett lenne, ha év végére már tízezer patrónusból állna a Pécs2010 Menedzsment Központ Kht.-tól és a várostól független, ám céljaiban általuk is támogatott alapítvány. Bízik benne, hogy a régió 110 ezer vállalkozójának jó része nemcsak külső szemlélő, hanem a kultúra értékeire áldozó, építő tevékenységet is folytat majd a jeles év előtt.

„Az eddigi visszajelzések pozitívak, így reménykedem benne, hogy a nemes cél érdekében - ha nem is csak anyagiakban -, de szakmai erőfeszítések tekintetében is sokan rámozdulnak a társaság kezdeményezésére. Hiszem, hogy az EKF-programnak nemcsak kritikusai, hanem támogatói is szép számmal vannak jelen a régióban. Kiindulva abból, hogy a pécsi Zsolnay-szobor restaurálását is sokan érezték szívügyüknek, talán a mi céljainkra is megnyerhetőek a vállalkozók vagy akár a magánszemélyek".

S, hogy pontosan milyen eseményeket, vagy kézzel fogható projekteket valósít meg a társaság 2010-ben? Ezt a feltehetően egyre gyarapodó számú támogató közösen döntheti majd el. A rendszer ugyanis demokratikus, s célja nem más, minthogy a résztvevők valami plusszal, elképzeléseik közös megvalósításával tölthessék meg 2010-et.

Amennyiben segíteni kívánja a társaságot céljai elérésében, az alábbi elérhetőségeken jelezheti szándékát, illetve közvetlenül megteheti anyagi felajánlását a megadott bankszámlaszámra:

Telefon: 72/514-222
E-mail: [email protected]
Bankszámlaszám: Patrónus - Pécsi Kulturális Alapítvány 50800111-11182926 (Szigetvári Takarék)

A Pécsi Patrónusokról, és a társasághoz való csatlakozás részleteiről bővebben ITT olvashat!

Korb Zoltán