Jól jövedelmező állással fizették ki a pécsi ballibek a Jobbik helyi elnökét? Gyimesi: nem nyilatkozom
2020. március 02. hétfő 18:18

Sajtóhírek szerint az önkormányzat cégében, a ZSÖK Nkft.-nél kapott jól fizető állást a Jobbik pécsi elnöke, Gyimesi Gábor, a várost vezető horrorkoalíció meghatározó személyisége. Lapunk megkeresésére az érintett nem kívánt nyilatkozni, s a ZSÖK sajtósa sem.
Január óta havi 450 ezer forintos fizetésért az önkormányzat cégében, a Zsolnay Örökségkezelőnél kapott állást Gyimesi Gábor, a Jobbik pécsi elnöke - jelent meg a sajtóban. A korábban tanárként dolgozó Gyimesi a hírek szerint online marketing kommunikátorként tevékenykedik a cégnél.
Felvetődik a kérdés: vajon ezzel az állással jutalmazta-e a pécsi balliberális városvezetés a politikust, aki a választási kampányban a helyi Jobbikkal közösen tolta Péterffyék szekerét, s azóta sem határolódott el tőlük még olyan ügyekben sem, mint például a pécsi homoszexuális felvonulás?
Természetesen kerestük Gyimesi Gábort. Telefonon sikerült elérnünk, azonban a máskor a még meglehetősen kényes kérdésekre is készségesen, karakánul válaszoló politikus kurtán közölte, nem kíván nyilatkozni.
Arra sem volt hajlandó, hogy cáfolja vagy megerősítse az értesülést.
A Zsolnay Örökségkezelő sajtósához szintén eljuttattuk kérdéseinket, amelyeket ő, mondván, nem nyilatkozhat az ügyben, továbbított a cég vezetéséhez.
Amennyiben reagálnak, frissítjük írásunkat.
M. B.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Napsütéses, kellemesen meleg nap vár...
- A nem visszaváltható palackokat is...
- Rossz hír az allergiásoknak:...
- Vasárnap tetőzik a Duna Mohácsnál,...
- Több mint két hónapja eltűnt egy fiú...
- Száznégy éve ért véget Baranya szerb...
- Néha részeg volt, máskor börtönben,...
- Ősszel érkezik az élelmiszer-utalvány...
- Hatos lottó: óriási változás jön...
- Figyelem! Csillagesőt, tűzgömbeket is...