Ismeretterjesztő programot tartanak a Negyedben
2017. június 09. péntek 07:30

A Labor - Interaktív Varázstér és a Planetárium programjai mellett a Varázsóra-sorozat is része a Zsolnay Negyed ismeretterjesztő, természettudományos kínálatának. A programon részt vehetnek az érdeklődők szombaton fél háromtól.
A Varázsóra - fizikai kísérletek izgalmas fizikaórákat rejt, melyek során a látogatók játékos formában, látványos fizikai kísérletek segítségével bővíthetik természettudományos ismereteiket. A Varázsóra az embert körülvevő világ jelenségeire ad magyarázatot. Választ kaphatnak például arra, mi történne a tárgyakkal, ha hidegebb lenne a Földön mint a Marson, vagy hogyan találkozhatnak a hanghullámok önmagukkal, és például mire képes a légnyomás.
A 45 perces Varázsóra programjai minden szombaton és vasárnap 14.30-kor kezdődnek, iskolai szünetek idején pedig további bemutatók is várják a közönséget.
A program hétéves kortól javasolt bármely korosztálynak, helyszíne a Látogatóközpont épületének 24-es terme. A legközelebbi jegyvásárlási lehetőség a Látogatóközpont Infopontja.
A közönség ezúttal szemtanúja lehet vidám és hajmeresztő kísérleteknek az elektromosság és a mágnesség témaköréből, az ártalmatlan szikráktól a "maguktól" világító fénycsövekig. Az előadás állandó fellépője ElektRozi, akinek haja szála sem görbül a veszélyes villámoktól. Garantáltan megrázó élmény.
ZSÖK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ha túl sok gondolat gyűlik össze a...
- Szeles, de már ismét napsütéses...
- Csodás, nemes halakat telepítettek a...
- Baranyai nyomozók eredtek egy nagyban...
- Indul a Sétatér Fesztivál -...
- Pécsi tűzoltó lett a legjobb egy...
- A BAT is besegít a NAV-nak az...
- Pécsett dőlt meg csütörtökön a...
- Kemény ellenőrzésekre számíthatnak a...
- Megfújták a riadót, ismét nyakunkon a...