Idén is kalandozhatnak Pécsett határon túli magyar fiatalok
2019. február 26. kedd 10:39

Idén is folytatódik az a határon túl élő magyar fiataloknak szóló rendhagyó kulturális program, amelyen tavaly több mint ezren vettek részt.
Őri László, Pécs alpolgármestere hétfőn, a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjának délutánján, a Kovács Béla Emlékházban fogadta a Pécsi Kalandozások program idei első látogatóit.
A palicsi általános iskolából negyven diák érkezett Pécsre, a város nevezetességeit nézték meg, a Kovács Béla Emlékházban rendhagyó történelemórán és koszorúzáson vettek részt.
Mint arra az alpolgármester emlékeztetett, a kezdeményezés célja, hogy olyan fiatalok látogathassanak Pécsre, ismerhessék meg az anyaországi és pécsi kulturális értékeket, akiknek más módon nem lenne lehetőségük az ismeretszerzésre, utazásra, kikapcsolódásra.
A pécsi egyetemisták által 2015-ben létrehozott kezdeményezés célja, hogy összetartsa és ösztönözze a fiatalokat a történelmi Dél-Magyarország régióiban.
- A pécsi székhelyű Kosztolányi Dezső Céltársulás projektjének keretében több mint 400 önkéntes dolgozik szerte a Kárpát-medencében és több mint harminc településen van jelen a szervezet. Évente mintegy hetven programot szerveznek meg - mondta Barkóczi Csaba, a céltársulás elnöke.
A határon átívelő programokon - amiben Magyarországra is érkeztek, de a magyarok által lakott határon túli területekre is kirándultak - az elmúlt években eddig összesen több mint kétezer általános, középiskolás és egyetemista vett részt.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Négy héten át Kelenföld lesz a pécsi...
- Elgázoltak egy idős asszonyt...
- Elege van már a brutális hőségből?...
- Tarlótűzhöz riasztották négy baranyai...
- Még mindig zárva egy sáv az M6-oson...
- Szerdán hirdetik ki a felsőoktatási...
- Harminchárom határsértőt tartóztattak...
- Egy esztendeje él szobafogságban...
- Baranyára szólóan is tűzgyújtási...
- Szerdán este minden kiderül a pécsi...