Hallgatók az egyetemi botrányról
2010. június 04. péntek 19:46

Az ominózus vesztegetési ügy közepette az egyetemi karok folyosóin hallgatók tanultak, a könyvtárak megteltek, hiszen vizsgaidőszak van. „Épp vizsgára készülök" - mondja egy elsőéves orvostanhallgató, kérdéseinkre mégis felel néhány szóban, jelezve, nem szívesen és csakis név nélkül hajlandó: „Nálunk ez még nem beszédtéma, most mindenki vizsgára készül. A felső vezetés ügye még nem érkezett meg a hallgatóság szintjére" - majd hozzáteszi: "szerintem a HÖK-ön is elég mocskos dolgok zajlanak, valószínű, minden karon van rá példa".
A megkérdezettek nagyrészt pécsi vagy országos internetes portálokon tájékozódtak az eseményekről, nem egymástól. Vannak azonban, akik kérdésünkből értesültek a történtekről. Egy ötödéves jogi kari hallgató megdöbbenve reagált a hírre: „Minden részletnek napvilágra kellene jönnie, börtönbe kell zárni a vezetőket, hiszen bűncselekményt követtek el." A nyilatkozók között a kisebbséghez tartozott azon véleményével, hogy mindez negatív fényt vet az egyetemre, és szülőként nem küldené ide a gyerekét, mert „kívülről iszonyú fejetlenség látszik, ami nem közvetít bizalmat, és a csalások, vesztegetések a diákoktól és az innovációtól vonnak el pénzt".
A véleményezők többsége azonban úgy látja, hogy egy végzős középiskolás számára nem ez a döntő, hanem hogy megtalálja-e az egyetem szolgáltatásai között azt, amit tanulni szeretne, illetve megfelelőnek tartja-e az oktatás minőségét. Így vélekedik többedmagával az egyetlen, névvel nyilatkozó, elsőéves szabadbölcsész Szeder Balázs is: „Bár az utóbbi időben rájárt a rúd az egyetemre, mégis sok ismerősöm a volt iskolámból - az országosan is elismert zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnáziumból - itt akar tanulni. Nem befolyásolja őket, mi zajlik a felsővezetésben, valahogy a korábbi gyilkosság visszhangja is elült. Tisztában vannak azzal, hogy mit kínál az egyetem."
Szerinte az egyetemi tanárok próbálják ellensúlyozni az utóbbi időben történteket, és hozzáteszi, hogy az EKF remek esély arra, hogy elsimítsa a hallgatóságban a rossz érzéseket. „Én nem érzékelem a hétköznapi egyetemi dolgaimban, mi történik, és az egyetemisták 80-90%-a pedig egyáltalán nem is veszi észre" - mondja meggyőződéssel Szeder Balázs, majd hozzáteszi: „Az egyetemnek most egyensúlyozni kell. Ha rektor lennék, a hátamat tartanám a diákságért, és vigyáznék, hogy alattam ne ázzon be a lakás, ha felettem már beázott."
A rektorról egy másodéves FEEK-en hallgató azt nyilatkozta, hogy szerinte nem terheli közvetlen felelősség, hiszen a gazdasági igazgató felett gazdasági ügyekben nem állt senki. Baráti környezetében mások is úgy vélekednek, hogy a botrány kirobbanása senkinek sem jó. Azt pedig leszögezhetjük, hogy az előzetes letartóztatások ellenére a megkérdezettek nagy része ugyanúgy ismét a Pécsi Tudományegyetemet választaná.
T. T. - Fotónk illusztráció
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Munkalehetőségek egy kihívásokkal...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Tévéostrom: a baranyai rendőrök úgy...
- Csípős éjszaka után zivatarok...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Alapításuk 150. évfordulóját...
- Angliáig jutott a Mohácsi-szigetről...
- Megdőlt egy szakállas országos...
- Már több mint félmillióan küldték...