Hajók közlekedtek az Éger-pataknál
2012. március 27. kedd 17:07
A Víz Világnapja pécsi programjaihoz kapcsolódóan általános iskolás diákok vonultak ki az Éger-patakhoz, hogy saját kezűleg készített hajóikat úsztassák a patak vizén.
A „hajóforgalom" biztonságát a BIOKOM Pécsi Városüzemeltetési és Környezetgazdálkodási Kft. parkerdei részlegének szakemberei biztosították a foglalkozás környezetének rendberakásával, valamint a patak időszakos felduzzasztásával. A cég munkatársai kötélből kapaszkodókorlátokat és átjárás céljából fapallókat építettek a gyermekek számára a patak fölé, hogy minden szempontból biztonságosan és kényelmesen engedhessék útnak a sokféle anyagból - többek között újrahasznosított műanyagból és papírból - készült úszóalkalmatosságokat az ifjú kapitányok.
A BIOKOM szakemberei a patak körüli szokásos munkákat is véghezvitték: összeszedték az uszadékot és kihalászták a szemetet a patakból, valamint rendbe tették a patak környékét.
A verőfényes tavaszi időben megtartott jó hangulatú, maradandó élményt nyújtó foglalkozáson mintegy háromszáz diák és pedagógus vett részt. A lelkesedést látva jövőre ugyanitt, ugyanennyi gyermekre számítanak a BIOKOM munkatársai.
Forrás: BIOKOM Pécsi Városüzemeltetési és Környezetgazdálkodási Kft.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ködös éj után egy kis napsütésre is...
- A zebrán gázolt egy pécsi taxis, majd...
- Már több mint egymillióan megkapták...
- Kijárat a tengerre: hamarosan nyit a...
- Költségvetési csalás miatt ítéltek el...
- Karambollal indult a nap az 57-es...
- Visszatért Pécsre Páva Zsolt:...
- Megadták a kilövési engedélyt, a...
- Különleges mesekönyv született egy...
- Döntött a Kúria, helybenhagyta a Pécs...