Ha sok van, az a baj: Bálicsban és Donátusban két autó jut a családokra, ezért gáz a közlekedés
2016. november 01. kedd 15:23

Szinte mindennapossá váltak a dugók az Alkotmány utcában, illetve az Ifjúság útján, de a környező részeken sem sokkal jobb a helyzet. A közlekedési fejlesztésekről az önkormányzat asztalán több terv is hever, akadt, amit már megvalósítottak, de egy új körforgalomra vagy útépítésre nincs pénz. Egyszerűen túl sok autó jár arrafelé.
Rémálom az Egyetemvárosban autózni a reggeli, valamint a délutáni csúcsforgalomban - számolt be tapasztalatairól egyik olvasónk. Mint munkatársunknak elmondta, különösen az Alkotmány utca, illetve az Ifjúság és az Édesanyák útja környékén „katasztrofális" a helyzet.
- Az egyre inkább beépülő városrészek, mint Bálics és Donátus forgalmi igényei a lakosságszámmal együtt az elmúlt években nőttek meg - kezdte Magay Miklós. A pécsi önkormányzat városüzemeltetési osztályának vezetőjénél az okokra és persze a lehetséges megoldásokra kérdeztünk rá.
Úgy fogalmazott, az érintett városrészekben viszonylag magas az életszínvonal, ez pedig azzal jár, hogy a családok jelentős részének több autója is van.
- A gépjármű-ellátottság mértéke megegyezik a nyugat-európai színvonallal, hiszen ezer főre vetítve ötszáz feletti gépjárművet számolhatunk ezeken a területeken - tette hozzá.
Hogy a helyzet valamelyest javuljon, nemrég az Édesanyák útja-Ifjúság útja csomópontban a balra kanyarodáshoz külön helyet alakítottak ki. Ez valóban gördülékenyebbé tette a forgalmat, de a problémát közel sem oldotta meg. Tudják ezt a városházán is, ezért az íróasztalokon több terv is megtalálható. A gond, hogy ezek mind-mind komoly összegekbe kerülnének, pénz azonban egyelőre nincs a megvalósításhoz.
A milliárdokba kerülő egyik elképzelés szerint a görög-katolikus templomhoz közeli, Kodály-Petőfi-Alkotmány utca kereszteződésénél lévő körforgalmat egy negyedik, északi ki- és behajtó résszel egészítik ki, így vezetve el a forgalmat a túlterhelt Ifjúság útjáról.
A már említett, kanyarodó résszel ellátott sörgyár melletti csomópontnál pedig körforgalmat szeretnének kialakítani, az ehhez szükséges jogerős építési engedélyt már megkapta a város.
Hogy a beruházás mikor indulhat, rejtély, így az arra közlekedőknek továbbra is nagy türelemre lesz szükségük.
Képünkön: a körforgalom az Alkotmány, Kodály, Petőfi utcáknál.
Palotás P. - Fotó: Kálmándy Ferenc
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nyári meleggel rúgja ránk az ajtót a...
- Továbbra is zárva egy sáv az M6-oson...
- Nosztalgiagőzössel bejárhatjuk a...
- Erős üzenetet küldtek Pécsre: az...
- Figyelem, költözik az urológiai...
- A világon csak a Mecsekben...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Hétfőn a magyar írásbelikkel...
- Idén is díjazták a Pécsi Balett...
- Ingyenes a parkolás Pécsett az...