Felmentették a hivatali visszaéléssel vádolt rendőrnőt
2012. március 20. kedd 12:41
Jogerősen felmentette a Pécsi Ítélőtábla kedden azt a pécsi rendőrnőt, akit korábban tíz hónap, két évre felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtottak, mert a vád szerint kiegészített egy tanúvallomásról készült jegyzőkönyvet, hogy kedvezzen egy bűncselekmény elkövetőjének.
A táblabíróság Makai Lajos vezette tanácsa az első fokon eljáró bírósággal szemben nem látta bizonyítottnak, hogy a 41 éves rendőr hivatali visszaélést követett volna el.
A rendőrnő 2010-ben az általa vezetett nyomozás keretében olyan tanút hallgatott ki, aki bizonyos kérdésekre nem tudott válaszolni, ezért a tanú jegyzőkönyvbe foglalt vallomását a rendőr a gyanúsított vallomásában szereplő információkkal kiegészítette. Eljárás azután indult a pécsi rendőrnő ellen, hogy a tanú erről egy lehallgatott telefonbeszélgetés során beszámolt a gyanúsítottnak.
Az ítélőtábla szerint megállapítható ugyan, hogy a jegyzőkönyv nem teljes mértékben azt tartalmazza, amit a tanú a kihallgatásán elmondott, de nem bizonyítható, hogy a rendőrnő magát vagy a gyanúsítottat jogtalan előnyhöz juttatta volna.
A tanácsvezető bíró rámutatott arra: a gyanúsítottal szemben jelenleg is több eljárás folyik, és egyik sem vett számára kedvező fordulatot a jegyzőkönyvüggyel összefüggésben.
A vádlott felmentését a védő és az ügyész is indítványozta, s mivel a döntés ellen egyik fél sem fellebbezett, az jogerőssé vált.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Beszóltak a barátnőjének, pisztollyal...
- Zivatarokra, sőt, felhőszakadásra is...
- KSH: már 700 ezer felett jár a...
- Itt van Marco Rossi kerete - két...
- Hó végéig lehet nevezni a Virágos...
- Eltűnt egy 16 éves lány Pécsről,...
- Tragédia az M6-os baranyai szakaszán:...
- Elismerést vehetett át a Pécsi...
- Magáénak hazudta a talált tárcát egy...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...