Diplomaták találkozóját rendezték meg Pécsett
2010. január 20. szerda 16:51
A 19 országból érkezett 27 vendéget dr. Páva Zsolt, Pécs polgármestere és dr. Merza Péter, a Pécs2010 Menedzsmentközpont fejlesztési igazgatója tájékoztatta a pécsi programokról, beruházásokról.
A prezentáció után a találkozó ötletgazdájának, Vuity Tvrtko, EKF-nagykövetnek a vezetésével a vendégek a Janus Pannonius utcai lakatfalhoz sétáltak, ahol Ireny Comaroschi, Románia nagykövet asszonya egy lakatot helyezett el. Ezek után az idegenvezetői végzettséggel is rendelkező Vuity Tvrtko kalauzolta végig a társaságot a Sétatéren.
A nagykövetek a Barbakánnál buszra szálltak, s megtekintették a Zsolnay-negyedben folyó építkezést, valamint az épülő Konferencia és Koncertközpontot.
Jan Kennis, holland kulturális attasé a sajtó képviselőinek elmondta, hogy habár az elmúlt időszakban többször kritikus hangon szólt a 2010-es kulturális év pécsi előkészületeiről, most meggyőződött róla, hogy a város kiérdemelte az Európa Kulturális Fővárosa címet. Mindez köszönhető az utóbbi háromnegyed év erőfeszítéseinek és az új városvezetésnek.
Forrás: Pécs Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ilyen volt egykoron egy bazi nagy...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Ismét látogatható a népszerű mecseki...
- Minden fontos információ elérhető a...
- Orbán Viktor: megszorítások helyett...
- Vasárnap is számíthatunk záporokra,...
- Tizedszer rendezik meg a Bőköz...
- Két autó ütközött, lezártak egy...
- Nagyon befűtenek: 34 fok is lehet...
- A királyválasztás elérése volt egy...