Baranyai diákok nyerték meg az országos kerékpáros közlekedésbiztonsági versenyt

2022. június 10. péntek 12:03

Baranyai csapat szerezte meg az első helyet a Ki a mester két keréken elnevezésű verseny országos döntőjén.

A Heves Megyei Rendőr-főkapitányság Baleset-megelőzési Bizottsága június 7. és június 9. között szervezte meg Egerben az általános iskolák 10-12 éves diákjai részére kiírt Ki a mester két keréken elnevezésű verseny országos döntőjét.

A verseny célja az általános iskolai tanulók közlekedésbiztonsági tudásának felmérése, az oktatás módszertani segítése, valamint a gyermekek közlekedési kultúrájának magasabb szintre emelése.

A döntőben az országból összesen 40 diák mérte össze a tudását. A tanulóknak a KRESZ-tesztlap kitöltése mellett kerékpáros ügyességi pályán kellett versengeniük a győzelemért. Baranya megyét idén Szentkereszti Réka és Szabó Adrián Zénó a pécsi Testvérvárosok Terei Általános Iskola diákjai képviselték.

Egyéni összetettben Réka az első, Adrián pedig a hetedik helyen végzett. A csapatversenyben a baranyai csapat szerezte meg az első helyet.

A diákok felkészítője Szentkereszti Tamás pedagógus volt, aki elnyerte a verseny legjobb felkészítő pedagógusa díjat.

Forrás: BMRFK