Bachman Zoltán vall szakmájáról és hobbijáról
2012. február 08. szerda 12:34
Dr. Bachman Zoltán Kossuth- és Ybl-díjas pécsi építésszel találkozhatnak az érdeklődők február 8-án 18 órakor a Dominikánus Házban, ahol Gungl László újságíró faggatja szakmájáról és oktatói munkásságáról.
Bachman Zoltán pécsi építészként Kistelegdy Istvánnal és Csete Györggyel kapcsolatba kerülve csatlakozott az organikus építészeket tömörítő Pécs Csoporthoz. Az organikus formák elsősorban szakrális épületein és épülettervein jelennek meg.
Műemlékvédelmi szakemberként a pécsi ókeresztény emlékek feltárásával és bemutatásával szerzett érdemeket. A tervezés mellett kimagasló építészetelméleti és oktatási tevékenységet folytat, festményeivel pedig a 60-as évektől számos egyéni és csoportos kiállításon vett részt.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Vastapssal díjazta a közönség a Pécsi...
- Már tényleg unalmas: újabb ködös,...
- Orbán Viktor Mohácson: hadüzenet a...
- Egy sebész a műtőben villogjon, ott...
- Eltűnt egy 14 éves pécsi kislány,...
- Döntött a Fidesz pécsi csoportja,...
- Vesztesekből győztesek lesznek a...
- Hoppál Hunor a tévében pörköl oda a...
- Kocsis Máté Mohácson: a választások...

