Átadták a Tüzér utcai, felújított mentőállomást
2015. december 08. kedd 12:15
Több mint harmincmillió forintot fordítottak a kedden átadott épületre.
A mentőállomások felújítása keretében elvégzett beavatkozásoknak köszönhetően jelentős mértékben javulnak a mentés szakmai feltételei, csökken a riasztástól számított kiérkezési idő, írta az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) közleményében.
Ezt szolgálják az új, motorizált garázskapuk, a kimenő és beérkező járművek mozgásának elkülönítése, a korszerű fertőtlenítő berendezések beépítése. Az állomások költséghatékony működését segíti az energiaellátó rendszerek korszerűsítése és az épületek utólagos hőszigetelése. A dinamizált állomások új mentőgépkocsit, valamint modern orvostechnikai eszközöket is kapnak.
Pécsett a Tüzér utcában található, kedden átadott mentőállomásra több mint harmincmillió forintot költöttek.
Az európai uniós normáknak és a kor színvonalának megfelelő, megújult mentőállomás átadásán Csizi Péter országgyűlési képviselő, dr. Lovász István Pécs jegyzője, az OMSZ részéről dr. Gyöngyösi Péter OMSZ projektigazgató és Dr. Buda Péter a régió orvosigazgatója mondott köszöntőt.
A megyében a pécsi mellett a komlói, siklósi és sellyei mentőállomást is korszerűsítették, Sásdon, Pécsváradon és Szentlőrincen újat építettek.
Forrás: OMSZ
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Drogdíler-párosra csaptak le a...
- Immár jogerős az országgyűlési...
- Már csak néhány gólyafészek lakatlan...
- Ingyen parkolhatunk Pécsett a hosszú...
- Egyre melegebbre fordul, csodás napok...
- A strandok többségében május második...
- Ilyen volt az 1986-os május elseje...
- Egy méter alá csökkent a Duna...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Kóstoló az erdőkből: a már jól ismert...

