A Mevidnél hatvanszázalékos létszámcsökkentés az eredménye az elbukott közétkeztetésnek

2012. szeptember 17. hétfő 19:07

A Mevidnél hatvanszázalékos létszámcsökkentés az eredménye az elbukott közétkeztetésnek

Talán nem érte akkora meglepetésként a pécsi közétkeztetésben eddig jelentős szerepet vállaló cég vezetőségét, hogy nem ők nyerték a következő tíz évre szóló, nemrég lezárult pályázatot - bár nyilván csalódásként élik meg, hogy a nyertesnél százmillió forinttal olcsóbb ajánlatukat kizárták az eljárásból. Fodor Péter (képünkön), a Mevid igazgatósági elnöke szerint majdnem hatvanszázalékos létszámleépítést kellett végrehajtaniuk.

Hosszas huzavona után dőlt el a nyáron, hogy a Hungast Dél-Magyarország Kft. nyerte el a pécsi közétkeztetés következő tíz évre szóló biztosítására kiírt közbeszerzési eljárást. Az eddigi egyik legnagyobb szolgáltatót, a szintén pályázó Mevid Zrt.-t kizárták az eljárásból. A társaság gondolkodott azon, hogy a közbeszerzési döntőbizottsághoz fordul, ám végül elállt szándékától.

- Mégsem fellebbeztük meg a bírálóbizottság döntését, mert úgy ítéltük meg, hogy nem tudjuk felvállalni ennek huszonötmillió forintra tehető költségét - közölte a Pécsi Újság.hu megkeresésére Fodor Péter, a Mevid Zrt. igazgatósági elnöke.

A szakember kérdésünkre elmondta, hogy a szolgáltatás elvesztésével kénytelenek voltak korábbi 130 fős dolgozói létszámukat 50 főre csökkenteni, a létszámleépítés az elmúlt időszakban már meg is történt. Fodor azt egyelőre nem tudta megmondani, hogy mekkora bevételkiesés és veszteség érte a céget.

- Mi eddig a közétkeztetési piac egyharmadát szolgáltuk ki, az abból fakadó árbevétel nyilván hiányozni fog. Cégünk nem túl magas áron szolgáltatott, ez látszik a benyújtott pályázatunkból is, hiszen mi százmillió forinttal olcsóbban oldottuk volna meg a közétkeztetést. Az árbevételt tekintve megfeleződik a cég bevétele, a nyereséget tekintve ezt egyelőre nem tudom megmondani.

A szakember mindezt azzal magyarázza, hogy még most is dolgoznak azon, mihez kezdenek a megmaradó, a pécsi piac kiszolgálására kiépített, egyenként nyolcvanmillió forintos eszközparkkal felszerelt főzőkonyháik amortizációjával, illetve az önkormányzati konyhákról leszerelt modern eszközökkel. Most gondolják át, hogy a megmaradó kapacitásaikat hogyan tudják hasznosítani a jövőben.

Fodor egyébként visszautasítja az egyes sajtótermékekben megjelent azon vádakat, amelyek szerint lepusztult konyhákat és rozsdaette, használhatatlan eszközöket hagytak volna hátra maguk után.

- Az önkormányzat által nyolc éve számunkra átadott eszközpark jelentős része már akkor sem volt használható higiéniai okokból és egyébként sem voltak működőképesek. Azokat nem használtuk, de most, a leltár idején vissza kellett adnunk őket. Tévedés, hogy mi azokkal az eszközökkel főztünk volna. Az eltelt években több százmillió forintot költöttünk a főzőkonyháinkra, mind épülettechnológiailag, mind konyhatechnológiailag. Mindezt megerősíti az is, hogy a nyolc év alatt, amíg elláttuk a szolgáltatást, egyszer sem büntettek meg minket az illetékes szakhatóság szakemberei.

Fodor Péter szerint mindezek ellenére "furcsállják az önkormányzat döntését, hiszen az elmúlt esztendőkben jó együttműködés alakult ki közöttük és a város között", amit szeretnének is fenntartani, hiszen semmilyen panasz nem érkezett hozzájuk a döntéshozók részéről.

H. L. B. - Fotó: Dittrich Éva