Visszavonták a pályakezdő pedagógusok béremelését
2008. október 27. hétfő 08:01
A legutóbb benyújtott költségvetési javaslatból az derül ki, hogy a kormány visszavonta a korábban naponta népszerűsített Új tudás program alapelemét, a pályakezdő pedagógusok béremelését - írta a hétfői Magyar Nemzet.
Hiller István oktatási miniszter egyelőre nem jelentette be az érintetteknek és a nyilvánosságnak, hogy visszavonják a pályakezdők béremelését, ám az új büdzséjavaslatban már nem szerepel az erre szánt több mint tízmillliárd forint - kommentálta a lap állítása szerint "titokban meghozott döntést" Kerpen Gábor, a PDSZ elnöke.
A lapnak nyilatkozva Sió Gábor, a Fidesz oktatáspolitikai műhelyének vezetője elmondta: a visszavont elképzelés nem volt jó, mert igazságtalanul osztotta volna el a forrásokat, az erre szánt összegre azonban szerinte szüksége van az oktatásnak.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Szerdán még kitart a kánikula, aztán...
- Állatorvosi ügyelet az ünnepen...
- Érdemes szerdán korán kelni, csodát...
- A pécsi püspöki palota, a kincstár is...
- Pécsett munkaversennyel, Mohácson...
- Szobrot kap a pécsi bányaló
- Felföldi László mutat szentmisét...
- Több kocsival járnak a Mecsek IC-k ma...
- Komoly havazás várható Pécsett...