Valószínűleg csak az ünnepek után emelhetik ki a Hableány roncsait
2019. június 08. szombat 17:30

Nagy eséllyel csak az ünnepek után kezdődhet meg a Hableány roncsának kiemelése a Dunából - mondta Jasenszky Nándor, a Terrorelhárítási Központ (TEK) osztályvezetője szombat délután Budapesten.
Közlése szerint a sodrásoldalon sikerült az összes ablakot és nyílást lezárni a hajón, így megakadályozható, hogy az emeléskor az esetleg a hajótestben lévő holttestek kikerüljenek onnan.
Jasenszky Nándor elmondta, hogy a négy bekötési ponton az úgynevezett befűző köteleket átvezették, az egyik oldalon a kiemelésben résztvevő bárkához rögzítették. A másik bárka, ahova a kötelek másik végét erősítik majd, most foglalja el a helyét - ismertette a részleteket.
Vasárnap fűzik be a hevedereket, ehhez Jasenszky Nándor elmondása szerint nagy szerencse kell, a kiemelés ezt követően, nagy eséllyel az ünnepek után kezdődhet el.
Az osztályvezető közölte továbbá: egy német alapítvány kutyás áldozatkeresést ajánlott fel, őket Hajdu Jánosnak, a TEK parancsnokának döntése alapján Paks környékére vitték.
Képünkön: A Clark Ádám hajódaru a Margit híd közelében 2019. június 8-án.
MTI - Fotó: MTI/Soós Lajos
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Viharokkal ér véget vasárnap a májusi...
- Hatalmas balhé volt Pécsett:...
- Két autó ütközött Harkányban, ketten...
- Kell az erősítés, szolgálati kutyákat...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Újabb horrorkaravánokra csaptak le a...
- Indul a regisztráció a bajai...
- Csak szeptembertől lesz használható...
- Jövő csütörtökön ismét féláron...