Tizenegy év börtönre ítélték a bátai gyilkossággal vádolt férfit
2020. október 01. csütörtök 14:35

Tizenegy év börtönbüntetésre ítélte első fokon, nem jogerősen a Szekszárdi Törvényszék kedden azt a férfit, aki 2019-ben megölte barátját a Tolna megyei Bátán - közölte a törvényszék az MTI-vel.
A 60 éves vádlott október 17-én egész napos közös italozás után otthonába hívta a vele egykorú barátját, ahol - a bíróság által megállapított tényállás szerint - egy baltával többször fejen ütötte. Az áldozat nyílt koponyacsonttörés és agyzúzódás következtében meghalt.
A gyilkossággal vádolt férfi ezután háza pincéjében elrejtette a holttestet, amelyet mésszel és homokkal fedett el. Az áldozatot egy hét elteltével a rendőrök találták meg.
A bűncselekmény egyik előzménye az volt, hogy a vádlottat elhagyta a barátnője, aki a sértetthez költözött, és a férfi ezt nem tudta feldolgozni - írta közleményében a törvényszék.
A bíróság enyhítő körülményként értékelte többek között azt, hogy a vádlott anyagi jóvátétel - a sértett hozzátartozója által viselt temetési költség - megfizetését helyezte kilátásba a sértett családja részére szabadulása után.
Az ügyészség és a védő az ítélet tudomásul vételéhez három nap gondolkodási időt tartott fenn, a vádlott enyhítésért fellebbezett.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két motorkerékpáros ütközött össze...
- Igazi strandidő várható kedden is jól...
- Egészségügyi dolgozókat tüntettek ki...
- Ha kell, kétszer is csenget Jordanov...
- Zárva tartanak a rendelők és a...
- Így itassuk a madarakat a nyári hőségben
- Kiskacsákat mentettek meg a pécsi...
- Nyolc előadással várja a publikumot a...
- Karambollal indult a vasárnap, mentők...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...