Tétényi feloszlatná a testületet
2011. január 20. csütörtök 21:30
Tétényi Éva erről csütörtökön este, az általa összehívott úgynevezett népgyűlésen, csaknem 600 ember előtt beszélt. A polgármester elmondta: a fideszes többségű testület leszavazta az általa összeállított válságköltségvetést és a frakció javaslatát fogadta el, mely a város ellehetetlenülését, intézmények bezárását okozza.
Az eseményen jórészt Tétényi Éva támogatói jelentek meg, de néhányan megpróbáltak fütyülni a beszéde alatt és Tétényi-ellenes táblákat tartottak a magasba.
Az összejövetelt követően Esztergomban képviselő-testületi ülés kezdődött. Ezen Tétényi Éva megkísérli a Fidesz-frakcióval újratárgyaltatni a válságköltségvetést, amelyet egyrészt törvénytelennek tart, másrészt úgy véli, hogy az elvonások rontják a város lakóinak életfeltételeit.
A polgármester a népgyűlésen azt mondta, nem tagadhatja meg a már megszavazott költségvetés aláírását, csak újratárgyalást kérhet, illetve törvényességi vizsgálatot indíthat.
A népgyűlés előtt az esztergomi testület Fidesz-frakciója közleményt juttatott el az MTI-hez, ebben leszögezte: az adósságrendezési bizottság és az adósságrendezési biztos elfogadta a válságköltségvetést, így az "már a jogszabályoknak eleget téve akadályozza meg a vagyonfelosztást, amennyiben Tétényi Éva és a mögötte álló pénzügyi támogatók nem tesznek újabb kísérletet a vagyonfelosztásra".
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ahol a pécsi munkásosztály még...
- Szeptembertől tovább emelkedik a...
- Heves zivatarok veszélyére...
- Nyolc előadással várja a publikumot a...
- Negyvenhat határsértőt tartóztattak...
- Hercegszántónál áttörték a kerítést a...
- A valaha mért legalacsonyabbhoz...
- Még csaknem két hétig...
- Már lehet jelentkezni a PTE új...
- Fehérre festik a síneket a pécsi...