Szerdán dönt a kormány az árrésstop bővítéséről
2025. május 06. kedd 14:24

A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig - jelentette be a nemzetgazdasági miniszter kedden a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
Elmondta: az intézkedés kizárólag a drogérialáncokra, így például a DM-re, a Rossmannra és a Müllerre vonatkozna, amelyek a háztartási termékek piacának több mint 40 százalékát adják.
A szabályozás nem vonatkozik a vegyes kereskedelmi egységekre, ahol élelmiszer és nem élelmiszer is kapható.
Az árréskorlátozás 30 különböző termékkategóriában több ezer terméket érintene, úgy mint a mosogatószerek, a mosóporok, a papírzsebkendők, valamint a tusfürdők - fűzte hozzá.
Nagy Márton szerint ezeknél a termékeknél eddig 30 százalékot meghaladó árrés volt a jellemző, az intézkedés átlagosan 16-18 százalékos árcsökkenést eredményezhet.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hazahordta az üzletek árukészletét...
- Ingyenes vagy sem az M6-os sztráda...
- Ma befejeződik a nyugdíjasok...
- Újranyílik a Komló-Godisa vasútvonal
- Hetek óta hiába keresnek egy 17 éves...
- Fórumra hívja a fiatal felnőtteket...
- Már várják a jövő fényfestőinek, a...
- Kétszer is előadják Verdi Aidáját a...
- Leáll a tévé, a telefon és az...
- Több mint fél évszázada kezdték...