Sár öntött el több zalai települést
2011. április 30. szombat 21:30
Felhőszakadás miatt a domboldalakról lezúduló sárfolyam öntött el két települést Zala megyében - tájékoztatta a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyelete szombaton az MTI-t.
A Lenti közelében fekvő Kányaváron és Lispeszentadorjánban a mélyebben fekvő utakat, valamint konyhakerteket és udvarokat öntött el szombat délután a sáros áradat.
Az MTI a helyszínről úgy értesült: Lispeszentadorjánban jég is esett, de a legnagyobb gondot Kányaváron okozta a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék. Több helyen 20-30 centiméteres magasságban hömpölygött az áradat, és vastagon maradt sár az utakon és a házak udvarán.
Szántóföldeken is nagy területeket öntött el a víz, a Lentiből érkezett tűzoltók az utak megtisztítására munkagépeket is kértek a helyszínre.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két autó ütközött, lezártak egy...
- 85 ezer gyermek szünidei...
- Minden fontos információ elérhető a...
- Ilyen volt egykoron egy bazi nagy...
- Tizedszer rendezik meg a Bőköz...
- Több mint hatezer új hallgatója lesz...
- Egy héten át tartó rendőrségi razzia...
- Vasárnap is számíthatunk záporokra,...
- Kapu Tibor szerint az űrben is...
- Horvátország leghosszabb hídján is...