Paprikaspray-t fújtak ki a metróban, többen rosszul lettek
2018. november 24. szombat 16:00

Nem jár a 2-es metró az Örs vezér tere és a Deák Ferenc tér között, miután valaki paprikasprayt fújt ki az egyik szerelvényben, többen rosszul lettek, az utasokat emiatt ki kellett menekíteni - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szombaton.
A BKK közleménye szerint 13 óra körül fújta ki az egy utas a paprikasprayt. A szerelvény a vészfék meghúzása miatt állt meg, az eddig megjelent hírekkel ellentétben sem tűzeset, sem gázszivárgás nem történt - írták. Hozzátették, hogy a műszaki mentés jelenleg is tart, a mentők szükség esetén a Puskás Ferenc Stadion állomásnál ideiglenes mentősátorban látják el az utasokat.
Korábban arról tájékoztattak, hogy műszaki okok miatt nem jár a metró.
A mentési munkák befejezéséig pótlóbusz jár az M2-es metró helyett a Deák Ferenc tér és az Örs vezér tere között - közölte a BKK.
Kolozsi Péter, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivő-helyettese az MTI-nek elmondta, hogy a Stadionok és a Keleti pályaudvar metróállomások között megállt szerelvény utasainak a felszínre juttatásához kérték a segítségüket. A katasztrófavédelem nagy erőkkel vonult ki a helyszínre, az összes utast sikerült kihozni a metróból - tette hozzá.
Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítója hat mentőautót látott a helyszínen. A mentők részben az állomás előtt vizsgálták az utasokat.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megadták a kilövési engedélyt, a...
- Visszatért Pécsre Páva Zsolt:...
- Éjféltől egy hónapon át tartó...
- Boban Marković, Margaret Island,...
- Orvosi bravúr Pécsett: egy teljesen...
- A Pécsi Püspökség is programokkal...
- Pécsi Arcok - Dr. Sárosi István...
- Túlterhelt postásokról, lassú...
- Töltőkábel okozott tüzet szerdára...
- Költségvetési csalás miatt ítéltek el...