Népszabadság: összevonás előtt a szerkesztőségek
2008. augusztus 28. csütörtök 11:53
Jelenlegi ingatlanjuk "egy háromdimenziós labirintus", hiszen két szárnyban, négy emeleten oszlanak el a zömében apró, pár személyes irodák, ezzel szemben olyan megoldást keresnek, amely a közösségi munkához és az elmélyült gondolkodáshoz is alkalmas terepet kínál - magyarázta.
Folyamatosan veszítik a példányszámot
A rendszerváltás óta folyamatosan hanyatlik az újság: tavaly év végén jelentették be, hogy egy év alatt 22 százalékot buktak az előfizetői állományból. A balliberális, kormányközelinek tartott napilap jelenlegi eladott példányszáma naponta 100 és 110 ezer között mozog.
Kovács Tibor megjegyezte: annál is sürgetőbb e feladat megoldása, mert a Népszabadság nyomtatott és online kiadását készítő szerkesztőségek integrálását készítik épp elő.
"Ráfizetés volna addig mozdulni, amíg nincsen meg a megoldás", de optimális esetben egy év alatt rendeződhet a mostani székház sorsa, és fel is szerelhetik az új épületet - mondta.
Mivel csak 19 százaléknyi tulajdonrészük van a házban és a környező telekben, már elkezdtek egyezkedni azzal a tucatnyi céggel, amelyek szintén részesek az osztatlan közös tulajdonban - közölte.
Arról, hogy mennyire tartják tulajdonrészüket, illetve mekkora összegért adnák ki azt, Kovács Tibor nem kívánt nyilatkozni.
A Népszabadság a kilencvenes évek elején költözött óbudai ingatlanjába a Blaha Lujza téri, egykori sajtóházból.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécsett új lelki elsősegély indult,...
- Itt a menetrend, így alakul meg...
- Mintegy 300 végzős érettségizik az...
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Személyautóval ütközött egy...
- Honfoglalás, reformáció,...
- Kiugróan emelkedett az ipari termelés...
- Csaknem kétméteres harcsa akadt...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...

