Négymilliárdos lyuk: nyomozás indul az üdülési alapítvány szállodaeladásai miatt
2011. május 14. szombat 20:58
Hűtlen kezelés gyanúja miatt elrendelte a nyomozást a Fővárosi Főügyészség a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kilenc szállodájának, köztük több balatoni hotelnek a 2004-es eladása miatt - tudta meg a Magyar Televízió (MTV) Híradója.
A szombati műsorban emlékeztettek: az ügyben a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) tett feljelentést, miután vizsgálta az alapítvány gazdálkodását. A Kehi szerint a szállodákat áron alul engedték át a többségében magántulajdonban lévő Hunguest Hotels Zrt.-nek, az pedig a megszerzett üzletrészeket több esetben rövid időn belül csaknem 80 százalékos haszonnal értékesítette tovább.
A feljelentés szerint az ingatlaneladások miatt legalább négymilliárd forint kár érte a magyar államot.
Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője a Híradónak azt mondta: "a Fővárosi Főügyészség a feljelentés alapján különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt rendelt el nyomozást. Az eljárást a Nemzeti Nyomozó Iroda folytatja".
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyában is megemlékeztek Isten...
- Egy magyar városban megtilották a...
- A hét leghidegebb éjszakája áll előttünk
- Szomjaznak a földek, kritikus az...
- Gyermekpornográfia miatt kerestek az...
- Autóval ütközött Pécsett egy motoros,...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Kemény büntetést kér az ügyészség egy...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Huszonkét határsértőt tartóztattak...

