Mesterházy kiállt Lázár mellett
2011. július 28. csütörtök 11:55
Az MSZP elnök-frakcióvezetője elítéli a Lázár Jánost, a vezető kormánypárt képviselőcsoportjának vezetőjét ért fenyegetést és bízik az ügy lelkiismeretes kivizsgálásában, mielőbbi tisztázásában. Mesterházy Attila ezt az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében tudatta.
"Az életveszélyes fenyegetés és az erőszak semmilyen megoldást nem adhat semmilyen problémára. A lehető leghatározottabban elítélem az olyan fenyegetéseket, amelyekkel politikusokat vagy családjukat, jelen esetben Lázár János frakcióvezető-társamat akarták megfélemlíteni, illetve cselekvésre kényszeríteni" - fogalmazott az ellenzéki politikus.
Mint írta, az erőszak erőszakot szül, beláthatatlan következményekhez vezet. "Ezért a mai viszonyok közepette, a mindennapok egyre elhatalmasodó erőszakos cselekedetei miatt - lásd a norvégiai tömegmészárlást, a szélsőséges erők térnyerését! - különösen fontosnak tartom, hogy semmilyen körülmények között senki ne veszítse el józan ítélőképességét" - közölte Mesterházy Attila, hozzáfűzve: bízik az ügy lelkiismeretes kivizsgálásában és mielőbbi tisztázásában.
A Központi Nyomozó Főügyészség terrorcselekménnyel fenyegetés miatt indított büntetőeljárást az ellen a nyugdíjas rendőr ellen, aki a rendvédelmi szervezetek demonstrációi idején megzsarolta Lázár Jánost, a Fidesz frakcióvezetőjét - közölte a hirado.hu kedden. Mint írták, a gyanú szerint a férfi azzal fenyegette Lázár Jánost, hogy a gyerekeit sósavval leönti, ha nem vonja vissza a szolgálati nyugdíj szabályainak megváltoztatásáról szóló törvényjavaslatot.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kötelező lehet a boltokban legelább...
- Orbán Viktor: meg fogjuk akadályozni...
- Mohácsi drogdílert kapcsoltak le a...
- Gomolyfelhők zavarhatják vasárnap a...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Applikációval, egyszerűen intézhetik...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Ismét egy, a sínekre tett...
- Kilencszázezren utaznak ország- és...
- Baranya legsportszerűbb csapatait...