Mesterházy: itt az alkalom elgondolkodni
2010. május 09. vasárnap 14:51
A szocialista frakcióvezető az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében úgy fogalmazott: ez jó alkalom az emlékezésre, hogy ne ismételjük meg a múlt hibáit, "mert tudom, hogy többen vagyunk, akik a békés egymás mellett élést választják a megbélyegzést és az erőszakot hirdető politikával szemben".
A múltunkkal való őszinte és kíméletlenül kritikus szembenézés segíthet csak felülkerekedni a hétköznapi kicsinyességen és a politikai mohóságon, hogy az elkövetkező 65 évben is békében ünnepelhessük a fasizmus felett aratott győzelmünket - írta a politikus.
Véleménye szerint a győzelem napja Magyarország II. világháborús szereplése ellenére is a győzelmet jelenti a számunkra, mert azok győztek, akik félelem nélkül mondtak ítéletet a fasizmus felett, akik életben maradva bátran ki mertek állni a magyarországi náci propaganda ellen. Ez a győzelem az egyes emberé, de ekképpen minden emberé is, még akkor is, ha alapvetően a nácizmussal szembeszállt nagyhatalmak ünnepe május 9-e - olvasható a közleményben.
Mesterházy Attila úgy látja: a győzelem napja a béke napja is, mert hisszük, hogy nem lesz még egy olyan háború, amely mintegy 60 millió ember halálát követeli. Hangsúlyozta: ezért kell józanul mérlegelni, mi a teendő akkor, amikor a fasizmust megidéző eszmék fertőzik a társadalmat, amikor egyszerre üti fel fejét ismét a zsidózás és a kommunistázás, amikor egyre többen érzik magukat kirekesztettnek és megalázottnak ma Magyarországon.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Mikor, hol halászlevezzünk? Íme, a...
- Hurrá, hurka!
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- A hét végéig még pótlóbuszozhatunk a...
- Buszok járnak a vonatok helyett...
- Ha bajba kerül az Adrián, magyar...
- Több mint száz épületben pusztítottak...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Tűzhelyen felejtett olaj miatt...
- Újabb visszaéléssel vádoltak meg egy...