Mégsem lép ki a DK-ból Bauer, a politikai szélkakas

2014. május 27. kedd 09:28

Mégsem lép ki a DK-ból Bauer, a politikai szélkakas

Cáfolta a Demokratikus Koalíció ügyvezető alelnöke, hogy Bauer Tamás távozna a pártból. Molnár Csaba a közrádióban azt mondta: Bauer Tamás "mindössze" azon gondolkodik hétfőig, betöltse-e a továbbiakban is az alelnöki posztot.

Az Európai Parlament baloldali frakciójához csatlakozunk, a frakció a neve Európai Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége - jelentette ki Molnár Csaba, a Demokratikus Koalíció ügyvezető alelnöke, leendő európai parlamenti képviselője a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

A politikus arra a kérdésre, hogy a szocialista Szanyi Tibor mellé ül-e, azt mondta: a szokásjog az, hogy a frakciókon belül névsorrendbe ülnek a képviselők, és ha így marad, az „M" és az „Sz" betű elég messze esik egymástól.

Elmondta azt is, hogy megtartja az ügyvezető alelnöki tisztségét. Az európai parlamenti képviselőség olyan, mint a magyar: ahogy egy szegedi képviselő nem költözik Budapestre, ugyanez a helyzet az európai parlamenti képviselőkkel is, több helyszínen vannak jelen, Budapesten, Strasbourgban és Brüsszelben.

Arra az értesülésre, miszerint Bauer Tamás megsértődött, mert „helyette" Varju László kap országgyűlési mandátumot, és ezért a Demokratikus Koalícióból is kilép, Molnár Csaba úgy reagált: még januárban döntöttek arról, hogy ha valakinek bármilyen okból megszűnik a mandátuma, akkor a listán következő kapja azt. Cáfolta, hogy Bauer Tamás elhagyni készül a pártot, mint mondta, mindössze arról van szó, hogy a politikus hétfőig gondolkodik, marad-e a DK alelnöke. Bauer Tamás a tegnapi elnökségi ülésen is arról beszélt, hogy a DK a „szíve csücske", és egyedül ezért a politikai formációért érdemes dolgozni - emelte ki Molnár Csaba.

Arra a kérdésre, mit szól ahhoz, hogy Mesterházy Attila talán nem lesz pártelnök, de a frakcióvezetői posztot mindenképp megtartja, azt válaszolta: minősíteni egy „baráti rivális" pártnak a belső folyamatait megengedhetetlen lenne. A DK-nak, MSZP-nek, Együtt-PM-nek az az érdeke, hogy a szocialisták rendezni tudják a problémáikat, és megerősödjenek. Egyébként úgy vélte, működő modell lehet az, ha egy pártnak más a frakcióvezetője és az elnöke, ez az MSZP történetében többször is előfordult.

Mi a DK-ban korábban is hittük, hogy van 10 százalékunk, csak ezt nem hitték el nekünk - hangoztatta Molnár Csaba, aki szükségesnek nevezte az összefogást az országgyűlési választáson, mert - mint mondta - ha ez nem lett volna, akkor már áprilisban is a Jobbik lett volna a második, és nem tudtak volna megnyerni tíz egyéni körzetet.

A DK ügyvezető alelnöke azt is mondta: tavasszal sokan vádolták őket, azért akarják az összefogást, mert egyedül nem jutnának be a parlamentbe. Szerinte most itt a csattanós válasz, a mostani tíz százalék bizonyítja, hogy bármikor bejutnak. Azért akartak összefogást, mert bíztak abban, hogy le lehet váltani az Orbán-kormányt - magyarázta.

Molnár Zsolt azt mondta: őszintén hiszi, hogy szükség volt az összefogásra, máskülönben esély nem lett volna a kormányváltásra, az más kérdés, hogy így sem sikerült.

 

Forrás: Kossuth Rádió - 180 perc