Már csaknem 750 kilométeren van árvízvédelmi készültség
2019. május 31. péntek 15:30

Az országban jelenleg 749,3 kilométeren van árvízvédelmi készültség - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) pénteken.
A Duna árhullámának tetőzése pénteken reggel a szigetközi szakaszon járt, a vízállások lényegében a vártnak megfelelően alakultak. Nagybajcson jelenleg árad a Duna, ott reggel 546 centiméter volt a vízállás, az elsőfokú készültségi szint alá vasárnap csökkenhet a vízszint. Komáromnál a reggeli vízállás 511 centiméter volt.
A folyó itt is árad, az elsőfokú készültségi szintet meghaladta az árhullám, és tetőzéskor 520-530 centiméter közé várják. Budapestnél a tetőzés szombaton, az alsó rakpartok szintjénél alacsonyabb, 590 centiméter körüli értékkel várható.
Az osztrák szakasz vízjárása alapján az apadás aránylag gyorsnak ígérkezik, a 400 centiméteres szint elérése a jövő hét közepére valószínűsíthető.
A Tisza árhullámának hosszan elnyúló tetőzése a Tisza-tó térségében jár. A Kisköréig tartó szakaszon az elsőfokú értékek feletti, Kisköre alatt várhatóan azokat csak megközelítő, illetve helyenként elérő tetőzések várhatóak.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Négyes karambol miatt lezárták a...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Itt a fordulat: eső, szél, lehűlés...
- Megadták a kilövési engedélyt, a...
- Visszatért Pécsre Páva Zsolt:...
- Egy hónapon át tartó razziába kezd a...
- Még egy hétig nem a Keletibe érkeznek...
- Orvosi bravúr Pécsett: egy teljesen...
- TCR World Tour: Michelisz Norbert...
- Egy héten át razziáznak a rendőrök az...