Már a CÖF is lemondatná az ügynökmúlttal bíró Tasnádit

2014. június 24. kedd 17:51

Lemondásra szólítja fel Tasnádi László rendészeti államtitkárt a Civil Összefogás Fórum (CÖF) - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) vezetősége. Az erről szóló közleményt kedden juttatta el a civil szervezet az MTI-hez.

A CÖF-CÖKA szerint nem lehet különbséget tenni III/II-es ügynökök megítélése között. "Ezért lenne nagyszerű erkölcsi magatartás, ha az érintett önmaga mondana le pozíciójáról" - fogalmaznak.

"Ha Tasnádi László mondanivalónkat nem érti, akkor már most jelezzük: a CÖF-CÖKA további civil nyomásgyakorlással próbálja meg elérni, hogy a demokrácia erkölcsi alapjai tovább erősödjenek" - fűzik hozzá.

A dokumentumban, amelynek "a CÖF-CÖKA közleménye Tasnádi László belügyminisztériumi államtitkárnak a diktatórikus pártállamban betöltött, III/II-es szt-tiszti múltjával kapcsolatban" címet adta a civil szervezet hangsúlyozzák: máig a rendszerváltás súlyos hiányossága a pártállam felelőseinek elmaradt elszámoltatása.
Ez pedig kihat a demokrácia jelenlegi működésére is, ezért még ma is ránk ragasztható a "következmények nélküli ország" titulusa - teszik hozzá.

Hangsúlyozzák, hogy a CÖF eddig is fellépett és a jövőben is fellép a pártpolitikától mentes elszámoltatás fontossága mellett.

"Remélve Tasnádi László közerkölcsre érzékenységét, úgy véljük, hogy kiváló szakemberként is belátja, hogy a jó és legitim kormányzás fő kritériuma a többségi civil társadalom bizalmának megtartása. Határozottan elvárjuk tőle, hogy megértse: csak akkor lehetünk következmények nélküli ország, ha a pártállami diktatúra erőszakszervezetében való részvételnek a demokráciában következménye van" - fogalmaz közleményében a CÖF-CÖKA vezetősége.

A HVG hetilap június 19-ei számában azt írta, hogy Tasnádi László a Belügyminisztérium III-as főcsoportfőnökségébe tagozódó III/II-2 alosztályon tevékenykedett századosként. Az államtitkár pénteken azt közölte: csak kém- és terrorgyanús emberekről jelentett a rendszerváltás előtt, s nem mond le, mert nincs miért.

 

(mti)