Május végén tárgyalják a 2010-es adócsomagot
2009. május 07. csütörtök 09:46
A kormány május 20-a környékén tűzi napirendre az adócsomagot, és még május vége előtt benyújtja a parlamentnek - közölte a szocialista politikus a Reggeli jam című műsorban.
Kiss Péter szerint a törvénycsomag 2010-től kezdve nagyon jelentős átrendezést hoz, az élőmunka terheit jelentősen mérsékli. Jelentősen, "drámai mértékben" csökkenteni kívánják az összesített adóterhelést, vagyis javítani azt a mutatót, hogy egy forintnyi bérhez mennyi teher járul. Hozzátette: ez az úgynevezett adóék jelenleg az 50 százalékos mértéket is meghaladja, az átlagbérnél a 70 százalékos mértéket is eléri.
Kiss Péter elmondta: a személyijövedelemadó-rendszerben való változás azt is jelenti, hogy az ingatlanadózás bevezetésével a terhek egy részét átcsoportosítják: aki tehetősebb, vállaljon többet - vélekedett.
Megjegyezte, a törvénytervezetnek most zajlik az előkészítése.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csaknem három hónapja eltűnt egy fiú...
- Napsütéses, kellemesen meleg nap vár...
- Körmenetben imádkoztak a Pécsi...
- Lesodródott az útról és felborult egy...
- Az átlagosnál gyengébb szilvatermés...
- Baranyai településeken is pusztítják...
- Lángoló autót oltottak a tűzoltók...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Kigyulladt Újmohácson a rendelőnek is...
- Apa lett Szoboszlai Dominik, a...