Lendvai és Horváth Csaba visszaléphet a jelöltségtől
2010. január 11. hétfő 18:50
Burány Sándor, az MSZP fővárosi elnöke hétfőn az MTI megkeresésére azt mondta: a párt országos választási bizottsága és a budapesti választási bizottság is azt javasolja, hogy a két politikus lépjen vissza az egyéni jelöltségtől.
Indoklásuk szerint az aktuális pártelnök és a főpolgármester-jelölt (aki várhatóan Horváth Csaba lesz) hagyományosan eddig sem indult egyéni választókörzetben, mert kevés idejük marad saját kampányukra.
A fővárosi pártelnök felhívta a figyelmet arra, hogy a 2006-os választáson Lendvai Ildikóra és Horváth Csabára többen szavaztak egyéniben, mint amennyit leadtak helyben a budapesti listára.
Burány Sándor hangsúlyozta: döntés még nem született a javaslatról, a budafoki szervezet szerdán dönt arról, hogy Lendvai Ildikó helyett Szincsák József operaénekest indítja-e.
Hozzátette: január 20-án ül össze a II. kerületi szervezet, arról tanácskoznak, Horváth Csaba helyett Donáth László országgyűlési képviselőt indítsák-e.
Burány Sándor arra számít, hogy mindkét helyen jóváhagyják a választási bizottságok javaslatát.
A budapesti vezető elmondta: január 21-én hivatalosan is bemutatják jelöltjeiket, a rendezvényen részt vesz Mesterházy Attila.
A Népszabadság online kiadása hétfőn úgy értesült: visszalép az egyéni indulástól Lendvai Ildikó és Horváth Csaba fővárosi ügyekért felelős kormánybiztos. Lendvai Ildikó vezeti az MSZP fővárosi listáját, amelyen Horváth Csaba negyedikként szerepel.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Gomolyfelhők zavarhatják vasárnap a...
- Ismét egy, a sínekre tett...
- Kötelező lehet a boltokban legelább...
- Orbán Viktor: meg fogjuk akadályozni...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Idén is kinyitják Baranyában a...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Mohácsi drogdílert kapcsoltak le a...