Közösen pályáznak a fehérvári könyvtárak
2008. október 02. csütörtök 12:31
A könyvtári szolgáltatások infrastruktúrájának fejlesztésére közösen pályázik öt székesfehérvári és a gárdonyi városi könyvtár; a cél érdekében a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár vezetésével konzorciumot hoztak létre - mondta el az MTI-nek a megyei könyvtár igazgatója.
A Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) keretében meghirdetett európai uniós pályázatra benyújtott, mintegy 80 millió forintból megvalósítható projekt keretében az informatikai fejlesztést, akadálymentesítést, valamint a feldolgozó munkát segítő eszközök beszerzését szolgálja - tette hozzá Komlósi József.
Kiemelt célja a konzorciumi együttműködésnek továbbá a székesfehérvári egyházmegyei könyvtár állományának kutathatóságához, feldolgozásához szükséges speciális eszközök beszerzése. A konzorciumba tömörült könyvtárak következő lépésként további tartalomfejlesztési programokra pályáznak majd.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Személyautóval ütközött egy...
- Itt a menetrend, így alakul meg...
- Honfoglalás, reformáció,...
- Idén először kedden emelkedett 30...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Pécsett új lelki elsősegély indult,...
- Kiugróan emelkedett az ipari termelés...
- Csaknem kétméteres harcsa akadt...

