Kásler Miklós: meghatározó hetek állnak előttünk
2021. február 21. vasárnap 15:20

Meghatározó hetek állnak előttünk a koronavírus-járvány alakulása szempontjából - írta az emberi erőforrások minisztere vasárnap a Facebook-oldalán.
Kásler Miklós közölte, Portugália, Csehország és Szlovákia már rendkívül nehéz helyzetbe került a járvány harmadik hulláma, illetve a különböző vírusmutációk miatt. A szigorú korlátozások ellenére is emelkedő járványügyi adatok azonban hazánkban is figyelmeztető jelként szolgálnak - fogalmazott.
Három hónapnyi bezárkózás után mostanra sokakban megfogalmazódott az ország újranyitásának igénye - írta. A lazítások elsődleges feltétele viszont a nagyarányú átoltottság. Ehhez már öt, a magyar szakemberek által engedélyezett koronavírus elleni vakcina áll rendelkezésre, és eddig több mint 700 ezer ember számára elegendő oltóanyag érkezett Magyarországra belőlük - fűzte hozzá.
Kásler Miklós kiemelte: a legfontosabb, hogy mindenki őrizze meg fegyelmezettségét és bízzon a tudósok, szakemberek döntéseiben a vakcinák kérdésében. "A gazdasági és politikai érdekből történő hangulatkeltéssel szemben pedig éljünk az oltások lehetőségével" - kérte.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A pécsi vásárban néha átok is jár a...
- Szeles, borult, hűvös és esős nap vár...
- Helyi járatú busszal ütközött egy...
- Bent égett a lángoló házában egy...
- Titkos szavazáson döntött a PTE...
- Kelenföldre érkeznek, s onnan is...
- Rengeteg drogot találtak egy férfi...
- Aranybevonatú, személyre szabott...
- A hó végéig marad a megváltozott...
- Országos véradónapot hirdet a...