Hőség: már a legmagasabb szintű figyelmeztetést is kiadták
2025. június 24. kedd 11:10

Szerdán és csütörtökön 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.
A meteorológiai szolgálat szerdára másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Csongrád-Csanád, Békés, Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok vármegye területére, a három vármegyében a napi középhőmérséklet 27 Celsius-fok felett alakulhat.
Az ország többi részén - Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyék kivételével - elsőfokú figyelmeztetés van érvényben, itt a napi középhőmérséklet 25 fok felett lehet szerdán.
Csütörtökre a HungaroMet Zrt. a legmagasabb, piros fokozatú figyelmeztetést adta ki Csongrád-Csanád vérmegyére, mert a napi középhőmérséklet 29 Celsius-fok felett alakulhat.
Az előrejelzés szerint 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet csütörtökön Baranya, Tolna, Fejér, Pest, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok és Békés vármegyében. Ezekben a vármegyékben másodfokú (narancs) figyelmeztetést adtak ki csütörtökre.
Nógrád és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye kivételével az ország többi vármegyéjére elsőfokú (sárga) figyelmeztetést adtak ki, mert a napi középhőmérséklet 25 fok felett lehet.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Előbb tojásokat dobált, aztán...
- Hőség: már a legmagasabb szintű...
- Négy évtizede csaknem eltűntek, mára...
- Szerdán indulhatnak a Nemzetközi...
- Még a héten közzéteszik a Voks 2025...
- Fokozott ellenőrzést rendelt el az...
- Fokozott rendőri ellenőrzés kezdődik...
- Finnországig jutott Baranyából egy...
- Autóban rekedt egy másfél éves kisfiú...
- Hatalmas kígyóhoz riasztották a...