Hivatalos: egybekelt Mesterházy és Bajnai - A multikat segítenék?
2013. szeptember 14. szombat 16:53

Az Együtt-PM szövetség szerint az MSZP választmányának szombati döntésével létrejött az ellenzéki szövetség, amellyel valódi esély nyílhat nemcsak a 2014-es kormányváltásra, hanem az azt követő jó kormányzásra is. A Fidesznél úgy látják, Mesterházyék csak a "mohó multikat és a rossz bankárokat" támogatnák.
A szocialista párt választmánya egyhangúlag hagyta jóvá az MSZP és az Együtt-PM választási megállapodását, amely szerint külön listán indulnak a választáson, de a 106 egyéni választókerületben közösen állítanak jelöltet.
A Bajnai Gordon vezette pártszövetség a közleményben azt írta: a választmányi döntéssel hivatalossá vált a két legnagyobb ellenzéki erő választási együttműködése.
"A megállapodás fontos és megnyugtató hírt küld Magyarország minden, változást akaró polgárának: mától garancia van arra, hogy 2014-ben ellenzéki szavazat nem vész el, és arra is, hogy hazánk sokféle világnézetű, politikai preferenciájú választópolgára egyaránt politikai otthonra, erős képviseletre találhat magának az ellenzéki szövetségben" - olvasható az MTI-nek küldött közleményben.
Az Együtt-PM szerint az ellenzék így minden erejével arra összpontosíthat, ami a legfontosabb: "a problémákra, amelyeket Orbán Viktor rossz kormányzása okozott a magyar polgároknak és vállalkozásoknak, legfőképpen pedig a megoldásokra, amelyeknek köszönhetően 2014-et követően újra jó irányba tarthat majd Magyarország".
Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója szombati budapesti sajtótájékoztatóján a hírre reagálva azt mondta: a megállapodás a rezsicsökkentés szűkítésével, eltörlésével járhat együtt, továbbá adóemelést hozna, és biztosan szűkülne a családi adókedvezmény is.
Látszik, hogy az MSZP és az Együtt-PM megállapodása "ismét a rossz bankárokat és a mohó multikat segítené a magyar emberek helyett" - fogalmazott. Kocsis Máté hozzátette: teljesen mindegy, hogy milyen hatalmi és személyi kérdésekről alkudoznak a bukott baloldalon, mert ugyanazt a politikát képviselik mindannyian, "pont ugyanazok az emberek, akik egyszer már együtt tönkretették az országot".
Képünkön: Botka László, a választmány elnöke (balra) és Mesterházy Attila pártelnök az MSZP választmányának ülésén.
Forrás: MTI - Fotó: Marjai János
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Csípős éjszaka után zivatarok...
- Munkalehetőségek egy kihívásokkal...
- Tévéostrom: a baranyai rendőrök úgy...
- Alapításuk 150. évfordulóját...
- Hideg éj után felhős napunk lesz...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...
- Tűz ütött ki egy komlói társasház...