Fulbright-ösztöndíjak az Egyesült Államokba
2009. március 29. vasárnap 12:19
A következő tanévre is bármely tudományterületen és művészeti ágban lehet pályázni Fulbright-ösztöndíjra az Egyesült Államokba, a jelentkezéseket május 15-ig várják - közölte a Fulbright Magyar-Amerikai Oktatási Csereprogram Bizottság az MTI-vel.
Az ösztöndíjra azok a magyar állampolgárok pályázhatnak, akik felsőfokú végzettséggel, valamint megfelelő szintű angol nyelvtudással rendelkeznek, és az Egyesült Államokban szeretnének továbbtanulni, oktatni vagy kutatni.
A program J. William Fulbright amerikai szenátorról kapta a nevét, aki 1946-ban terjesztette a kongresszus elé az Egyesült Államok és más országok közötti oktatási csereprogram tervezetét. Ma már több mint 140 ország állampolgárai vesznek részt az ösztöndíjprogramban, amely kétoldalú államközi egyezmények alapján működik.
Magyarország 1978-ban kapcsolódott a programhoz, azóta mintegy 810 magyar állampolgár nyerte el a Fulbright-ösztöndíjat.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécs-Villány-Mohács: szerdától...
- Dobogóra állhatott a baranyai...
- Defekttel érkezhetnek meg szerdán a...
- Záporokra, zivatarokra is...
- Pénteken ismét virágba borul a...
- Parkoló kamion kapott lángra Beremenden
- Másodfokú egyenlet és függvény is...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Csodás, napsütéses, meleg napunk lesz...
- Faggyal, havazással és széllel...

