Fegyelmi vizsgálat indult a Horthy-szobrot megrongáló ügyvéd ellen
2012. június 01. péntek 08:31
Fegyelmi eljárást rendelt el a Budapesti Ügyvédi Kamara Dániel Péter ügyvéd ellen a Wittner Mária fideszes országgyűlési képviselőre tett sértő kijelentései miatt - mondta a Magyar Nemzetnek a politikus jogi képviselője.
Dániel tavaly októberben egy internetes bejegyzésében illette sértő kifejezésekkel a képviselőt, majd szavait olyan fotóval próbálta alátámasztani, amelyen nem is Wittner Mária szerepelt. Később elnézést kért, de a politikus rágalmazási pert indított ellene. A büntetőeljárás tart, a vádat a Központi Nyomozó Főügyészség képviseli közvádlóként, mivel a sértett országgyűlési képviselő.
Közben előzetes fegyelmi vizsgálat indult Dániel ellen, amiért megrongálta a Kerekiben lévő Horthy-szobrot; az ügyvéd várhatóan pénzbírsággal ússza meg tettét - írta a Magyar Nemzet pénteki számában. Dániel Péter 2010-ben azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy kaszinótojással kente össze a nemzeti együttműködés nyilatkozatát - idézi fel a lap.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kiszámította a KSH, hogyan alakult az...
- Orbán Viktor: óriási az érdeklődés az...
- Vizet juttattak a Dunából Belső-Bédába
- Új ivókút a Citrom utcában
- Ezer új autóbusszal bővítik a Volán...
- Több, mint ötven éve költöztek be az...
- Könnyű súlyok, nehéz sorsok - most a...
- Darazsat akart irtani egy pécsi...
- Új, a Szerencsejáték Zrt.-től:...
- Körmenetben imádkoztak a Pécsi...