Ezerötszáz köbméter szeméttől szabadult meg a természet
2024. május 06. hétfő 12:06

Negyedik alkalommal rendezték meg idén a Tavaszi nagytakarítás - Takarítsuk ki együtt a természetet! kampányt; az ország egyik legnagyobb és legnépszerűbb hulladékgyűjtő akciójában 8000 darab 200 literes szemeteszsákba több mint 1500 köbméter szemetet gyűjtött össze március 21. és április 22. között több száz önkéntes a magyarországi erdőkben, közölte az Aktív Magyarországért felelős államtitkárság hétfőn az MTI-vel.
A Tavaszi nagytakarítás kampányhoz csatlakozó 69 szervezet 85 szemétszedő túrán gyűjtötte össze ezt a mennyiséget. Az Aktív Magyarország által indított kezdeményezés az erdők nemzetközi napjától a Föld napjáig tartott, és számos állami erdészet, nemzeti parki igazgatóság, önkormányzat, civil szervezet és piaci szereplő csatlakozott hozzá.
A kampány a természet megtisztításán túl a szemléletformálásra és a megelőzésre helyezte a hangsúlyt, kiemelve: szemetet szedni valójában nem kellene, ha el sem dobná senki... - írták.
A közlemény szerint a szervezők remélik, hogy a Tavaszi nagytakarítás pár év múlva okafogyottá válik, hiszen, ha nincsen hulladék a természetben, nem is kell azt megtisztítani.
Mivel a szemétszedés valójában csak tüneti kezelés, a legfontosabb, hogy megelőzzük a hulladék természetbe kerülését, ezért a közgondolkodás átformálása és az önkéntesek bevonása legalább olyan fontos, mint maga a szemétszedés - írták a közleményben.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Magukat házi gondozónak kiadó...
- Helyi járatú busszal ütközött egy...
- Jogerősen is elítélték a pécsi...
- Melegszik az idő, akár már húsz fok...
- Nagyon rákészül a MÁV az ünnepre és a...
- Orbán Viktor: a Tisza folytatja a...
- Rengeteg drogot találtak egy férfi...
- Korábban zárnak szerdán a NAV...
- A veszélyhelyzet meghosszabbításáról...
- Konfliktusok a munkaruha körül:...