Eljárást indított a MOL ellen a versenyhivatal
2010. május 12. szerda 12:40
A GVH május 11-én versenyfelügyeleti eljárást indított a Mollal szemben, mivel felmerült annak a gyanúja, hogy a Mol üzemanyagpiacokon 2006. január 1. óta alkalmazott nagykereskedelmi árai túlzottan magasak, amelynek érezhető hatása lehet a kiskereskedelmi árakra is. A Mol közölte, együttműködik a hatósággal, de folyamatban lévő ügyet nem kommentál.
A GVH közleménye szerint az üzemanyagárak alakulása számos tényező együttes hatásával magyarázható, így azokat befolyásolja többek között a jövedéki adó mértékének, a kőolaj világpiaci árának, valamint a forint dollárhoz viszonyított árfolyamának változása is.
Az üzemanyagárak elmúlt időszakban történt szignifikáns változásai ugyanakkor felvetik azt a kérdést, hogy mindez mennyiben vezethető vissza a fent említett tényezőkre, illetve ehhez mennyiben járul hozzá a Mol esetleges gazdasági erőfölényén alapuló indokolatlan árazása. Ezen okok elkülönítését a GVH szükségesnek tartotta versenyfelügyeleti eljárás keretében megvizsgálni.
A versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a vállalkozás a jogsértést elkövette - jegyezte meg a GVH.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Meleg, napsütéses nap vár ránk szombaton
- Ha bajba kerül az Adrián, magyar...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Buszok járnak a vonatok helyett...
- Tűzhelyen felejtett olaj miatt...
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- Több mint száz épületben pusztítottak...
- Kétnapos búcsúra várják a híveket a...
- Orbán Viktor: a magyarok pénzének...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...