Elhunyt Póka Egon, a HBB és a P. Mobil egykori tagja
2021. szeptember 15. szerda 15:27

Elhunyt Póka Egon Máté Péter-díjas zenész. A Hobo Blues Band, a P. Mobil, majd a Póka Egon Experience basszusgitárosa, zeneszerzője 68 évesen hunyt el.
A régóta súlyos májproblémákkal küzdő zenész halálhírét lánya tette közzé a közösségi médiában, azt Schuster Lóránt, a P. Mobil vezetője megerősítette az MTI-nek.
Póka Egon Benedek 1953-ban született Budapesten. Első ismertebb zenekara a Metro volt: a Sztevanovity Zorán által vezetett, addigra többször átalakult együttesben 1971-ben zenélt.
Legnagyobb sikereit a Hobo Blues Band tagjaként érte el: a zenekarban 1978-tól 1993-ig tizenkét lemezen játszott, köztük a legsikeresebben, az 1984-ben megjelent dupla albumon, a Vadászaton, amelynek zenéjét Tátrai Tiborral közösen jegyzi. 2009 és 2011 között, a zenekar utolsó korszakában ismét játszott a HBB-ben, és az elmúlt években is többször színpadra lépett Földes László Hobóval.
1997-től 2009-ig a P. Mobil tagja volt (három lemezen szerepelt), utána saját formációja, a Póka Egon Experience vezetője lett. Alapítója, igazgatója volt a budapesti Kőbányai Zenei Stúdió művészeti szakképző iskolának.
2003-ban Kőbánya díszpolgára lett, 2012-ben megkapta a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét, 2019-ben Máté Péter-díjat vehetett át.
MTI - Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Figyelmeztetnek a meteorológusok:...
- Kisbusszal ütközött egy autó a 6-os...
- A mohácsi grillbetyár, Szűcs Gergely...
- A fenyőárusoknál is akcióznak a NAV...
- Forradalmi műtét a PTE Klinikai...
- Jön a Szilveszteri Szuperlottó 7...
- Megpördült, majd az útpadkának...
- Megérkezett az utolsó Leopard, teljes...
- Jubileumi gálával ünnepel a 65 éves...
- Ma és kedden is megcsodálhatjuk a...

