Egészségügy: nem lesz korbácsrendelet
2008. június 23. hétfő 08:32
Július elseje után sem bünteti, de figyeli az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) a gyógyszert felíró orvosokat - közölte a lappal Kökény Mihály (MSZP). A korábbi, úgynevezett "korbácsrendelet" új változata készül, de abban már nincs szó szankciókról.
A Népszabadságnak nyilatkozó egészségpolitikus szerint a jövő hónap elején az eredetileg tervezett büntetőszankciók helyett egy több hónapos monitorozási időszak következik.
Aki a megfigyelési időszak alatt, az átlagos körzetekben felhasznált gyógyszertámogatás összegét tartósan és legalább 50 százalékkal túllépi, helyszíni és tételes ellenőrzésre számíthat.
Az eredeti jogszabály április elsejétől pénzbüntetéssel sújtotta volna az átlagosnál jóval költségesebben gyógyítókat. A "korbácsrendelet" célja az volt, hogy a gyógyítók a betegnek és az egészségbiztosítónak is gazdaságos megoldást válasszák.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csütörtökön is számíthatunk...
- Pécsett új lelki elsősegély indult,...
- Mintegy 300 végzős érettségizik az...
- Itt a menetrend, így alakul meg...
- Befektetési trendek 2026-ra: mely...
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...
- Eltűnt egy 31 éves pécsi nő, elindult...
- Személyautóval ütközött egy...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Dobogóra állhatott a baranyai...

